Четвер, 23 липня 2015 00:00

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі урочисто відзначили День пам’яті преподобного Антонія Печерського

23 липня, у День пам’яті преподобного Антонія Печерського, Київського, начальника усіх руських ченців, в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври була звершена Божественна літургія. Богослужіння очолив керуючий справами УПЦ, ректор КДАіС, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова ВЗЦЗ УПЦ, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Овруцький і Коростенецький Віссаріон, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, архієпископи: Білогородський Миколай, Херсонський і Таврійський Іоанн, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Запорізький і Мелітопольський Лука, Чернівецький і Буковинський Мелетій, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Шепетівський і Славутський Пантелеімон, Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, Городницький Олександр; єпископи: Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Кременчуцький і Лубенський Миколай, Обухівський Іона, Конотопський і Глухівський Роман, Ірпінський Климент, Бердянський і Приморський Єфрем, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Вознесенський і Первомайський Олексій, Олександрійський і Світловодський Боголєп, а також чисельне духовенство Лаври і Київських духовних шкіл.

Після читання Святого Євангелія митрополит Антоній звернувся до всіх присутніх за богослужінням зі словами проповіді.

Після одпусту намісник Лаври митрополит Павел привітав керуючого справами УПЦ, митрополита Бориспільського і Броварського Антонія із Днем тезоіменитства. Відзначивши багаторічні невтомні труди іменинника, владика Павел від імені всіх присутніх побажав Його Високопреосвященству довгих і благословенних років життя та молитовного предстательства преподобного Антонія та всіх Печерських святих. В свою чергу митрополит Антоній подякував владиці наміснику, архієреям, духовенству, насельникам і парафіянам Лаври за спільну молитву та теплі слова привітань.

Також митрополит Павел привітав голову Синодального інформаційного відділу УПЦ єпископа Ірпінського Климента із Днем Архієрейської хіротонії.

По закінченні привітань відбувся хресний хід до Ближніх печер, де була звершена молитва перед іконою преподобного Антонія Печерського.

 

За матеріалами Офіційного сайту УПЦ

Прочитано 611 разів