Неділя, 20 вересня 2015 00:00

Всякий свій тягар понесе

20 вересня 2015р., у Неділю 16-у після П'ятидесятниці, Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський звершив Божественну літургію в кафедральному Свято- Миколаївському соборі м. Умань. Його Високопреосвященству співслужило духовенство собору, богослужбові піснеспіви виконав архієрейський хор.

По сугубій єктенії Високопреосвященніший Владика звершив молитву про мир в Україні.

Проповідь перед причастям виголосив протоієрей Вадим Козенко.

По завершенні Літургії, Його Високопреосвященство звершив молебень Святителю Миколаю - чудотворцю та звернувся зі святительським словом до вірян, зокрема наголосивши: «Євангельська Притча Спасителя про таланти дуже повчальна. Таланти, - це душевні сили і здібності, тілесні сили, які дав нам Бог і якими ми все робимо і за допомогою яких, у міру свого вміння і старанності, множимо власне духовне багатство. Під талантами слід розуміти і служіння в суспільстві, яке кожному Бог довірив, дивлячись по його здібності, або те матеріальне багатство, яке хто має. За змістом притчі, хто більше талантів отримав від Господа, той більше повинен зробити добра для ближніх, більше удосконалити себе в справжньому житті для життя майбутнього, а хто - менше, з того менше зажадають і звіту. « Не скрывайте себе сокровищ на земли, идеже червь и тля тлит, — наголошує Господь, — и идеже татие подкопывают и крадут; скрывайте же себе сокровище на небеси, идеже ни червь, ни тля тлит, и идеже татие не подкопывают, ни крадут (Мф. 6,19-20) . Тобто робіть добрі справи не для земних, життєвих вигод, а для неба, для Бога , для вічності. Як не вимагати Господу від християн примноження добрих справ, коли Він на допомогу їм віддав всі скарби Своєї допомоги і всемогутньої благодаті! Тому ми молитовно промовляємо: «Господи! Твори волю Твою з нами!» Амінь. "

Потім Керуючий єпархією вручив службову просфору і квіти протодиякону Петру, привітавши священнослужителя собору з його Днем народження.

Віруючим Владика роздав іконки Спасителя, привезені з паломницької поїздки на Святу Землю.

Прочитано 685 разів