Субота, 31 жовтня 2015 00:00

Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський звершив Літургію в Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі

3жовтня 2015 року  Керуючий Уманською єпархією, Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський звершив Літургію в Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі с. Хижня Жашківського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство благочиння та монастиря.

На малому вході Архіпастир у зв’язку з 1000-літтям з дня блаженної кончини рівноапостольного князя Володимира та престольного свята монастиря вручив ієромонаху Кукші (Надлеру)  - духовнику і будівничому обителі - нагороду Блаженнійшого Онуфрія, Митрополита Київського і Всієї України – право носіння хреста з прикрасами, а також удостоїв богослужбових нагород кліриків єпархії за понесені пастирські труди: ієрея Віталія Безуглого возвів у сан протоієрея, а ієреїв Віктора Швеця і Олександра Шелякіна нагороджено правом носіння набедреника.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По завершенні богослужіння Високопреосвященніший Владика відслужив молебень та окропив святою водою численних прочан.

У святительському слові Архіпастир розповів про духовні подвиги апостола Луки, наголосивши, що він належить до числа наймудріших і святіших людей світу і близьких друзів Христових. Він написав першу ікону Божої матері, яку Богородиця благословила, а також Євангеліє. Церква молиться до нього і як до цілителя, бо за освітою він був лікарем і чимало зусиль докладав до фізичного і духовного зцілення людей.