Понеділок, 07 грудня 2015 00:00

Важлива інформація

В связи с появившимися в последнее время в средствах массовой информации неправдивых свидетельствах недобросовестных рассказчиков о причинах канонического запрета в священнослужении протоиерея Стефана Домашовца, наложенного 22 декабря 2011 года определением Управляющего Уманской Епархией на основании постановления Епархиального Совета Уманской епархии от 22 декабря 2011 года, уточняем следующее:

- на заседании Епархиального Совета секретарь епархии протоиерей Вадим Паевский изложил проблематику ситуации с протоиереем Стефаном следующим образом:

«Протоієрей Стефан Домашовець тривалий час перебуває у конфлікті із керівництвом Уманської єпархії. Конфлікт розпочався після звільнення прот. Стефана із посади благочинного Жашківського округу (Указ №06-168 від 01 вересня 2009 року) «через негідну поведінку, неналежне виконання обов’язків благочинного, загрозу розповсюдження парафій розкольницьких структур у Жашківському районі», оскільки прот. Домашовець фактично самоусунувся від вирішення проблем у благочинному окрузі, ігнорував вказівки керуючого єпархією на основі особистої образи.

Протоієрей Стефан Домашовець не визнав новопризначеного благочинного. Незважаючи на даний йому тривалий час для роздумів і каяття, не здійснив ніяких кроків для усунення конфлікту. Більше того, прот. Домашовець заявляв, що не відноситься до Уманської єпархії, поминав за богослужінням Керуючого ЧЕРКАСЬКОЮ єпархією митрополита Черкаського і Канівського Софронія замість поминання Керуючого Уманською Єпархією.

З метою пошуку виходу з ситуації, що склалася, члени Єпархіальної ради Уманської єпархії звернулися до Священного Синоду УПЦ із проханням вказати найкращий спосіб вирішення конфлікту. На засіданні Священного Синоду від 28 червня 2011 року звернення членів Єпархіальної ради було розглянуте і у відповідь на нього з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і Всієї України, Керуючий справами УПЦ Високопреосвященніший архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан повідомив, що прот. Стефан Домашовець «… повинен залишити парафію, єпархію і перейти в канонічне підпорядкування іншого єпископа (ім’я якого він поминає). У разі, коли священником буде порушений порядок канонічної зміни юрисдикції, до нього мають бути вжиті стягнення канонічного порядку (заборона в священнослужінні, позбавлення сану).»

Керуючий єпархією направив до прот. Стефана делегацію священнослужителів, серед яких були члени Єпархіальної ради, з метою закликати його до порозуміння, однак посланці були зустрінуті агресивно.

Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський, тричі листом викликав прот. Стефана Домашовця на співбесіду, причому в останньому листі були вказані канонічні наслідки, які настануть в разі неявки прот. Стефана на прийом до Архієрея.

Незважаючи на те, що всі листи були одержані прот. Стефаном, про що свідчать відповідні поштові документи, прот. Стефан на прийом до архієпископа Пантелеімона так і не зявився, чим поставив себе перед необхідністю вжиття до нього заходів канонічного впливу.»

Решением Епархиального совета, за подписью секретаря епархии протоиерея Вадима Паевского и остальных членов Епархиального Совета (прот. Вадима Козенко, прот. Иоанна Лупака (благочинного Звенигородского благочиния), прот. Анатолия Карпеца (благочинного Уманского района), прот. Александра Смагло (благочинного г. Умань), прот. Василия Славиты (благочинного Маньковского благочиния), прот. Николая Шалапуты, иерея Владимира Должикова),было утверджено следующее:

«У зв’язку із тим, що протоієрей Стефан Домашовець протягом тривалого часу систематично не виконує розпорядження Керуючого єпархією та благочинного, нехтує своїми прямими обов’язками як настоятель парафії та штатний клірик Уманської єпархії, здійснює вчинки, негідні священнослужителя, чим вводить у спокусу інших священнослужителів єпархії, на підставі 39-го та 55-го правил Святих Апостолів, просити Високопреосвященнішого Пантелеімона, архієпископа Уманського і Звенигородського, звільнити із займаної посади настоятеля парафії святих апостолів Петра і Павла м. Жашкова прот. Стефана Домашовця та заборонити його у священнослужінні до повного каяття у скоєному…».

Такими были истинные причины запрещения в священослужении прот. Стефана Домашовца. Такова была оценка поведения прот. Стефана его собратьями, авторитетными священниками Уманской епархии.

                                               
Прочитано 829 разів