Понеділок, 20 червня 2016 00:00

В Умані молитовно вшанували пам’ять святих Новомучеників і Сповідників краю

20 червня 2016 року, у День Святого Духа та пам’яті святих Новомучеників і Сповідників нашого краю, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань.

Його Високопреосвященству співслужил
о духовенство єпархії.
 
На малому вході Високопреосвященніший Владика удостоїв чергових церковних нагород кліриків головного храму єпархії: прот. Анатолія Чернишенка правом служіння Божественної літургії з відкритими царськими вратами до «Херувимської пісні», а прот. Олександра Самотугу та прот. Олександра Чучаліна правом носіння хреста з прикрасами.
 
За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир та спокій в Україні.
 
Після Літургії відбувся святковий Хресний хід до будівлі колишньої Уманської в’язниці - місця, де в страшні роки репресій загинули за віру Христову наші земляки.
 
Уманська земля дала Україні численних святих, постраждалих за віру православну в 1937-1938 роках. 35 священнослужителів і 6 мирян віддали життя за віру Христову: 17 з них народилися на Уманщині, 11 - служили на парафіях краю, 20 - прийняли мученицьку смерть в Уманській тюрмі.
 
По закінченні молебна та заупокійної літії Архієпископ Пантелеімон звернувся до численних присутніх зі святительським словом.
Прочитано 1338 разів