Вівторок, 05 липня 2016 00:00

Владика Пантелеімон взяв участь в заупокійних богослужіннях по спочилому Предстоятелю УПЦ

5 липня 2016 року, у день, коли минає другий рік з дня упокоєння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана, +2014), Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив заупокійну Божественну літургію в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
 
Богослужіння Предстоятель звершив у  співслужінні сонму архієреїв: митрополитів Одеського і Ізмаїльського Агафангела, Вишгородського і Чорнобильського Павла (намісника Успенської Києво-Печерської Лаври), Білоцерківського і Богуславського Августина, Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія, Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра; архієпископів Білогородського Миколая, Бучанського Пантелеімона, Запорізького і Мелітопольського Луки, Ніжинського та Прилуцького Іринея, Макарівського Іларія, Уманського і Звенигородського Пантелеімона, Яготинського Серафима, Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона; єпископів Новомосковського Євлогія, Боярського Феодосія, Діонісія (Константинова), Конотопського і Глухівського Романа, Бородянського Варсонофія, Вознесенського і Первомайського Олексія, Шепетівського і Славутського Євсевія, а також братії та гостей монастиря у священному сані.
 
Після читання Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви з проповіддю, у якій розповів про жертовний подвиг служіння спочилого Архіпастиря. «Служіння Блаженнішого Митрополита Володимира було непростим, але він завжди залишався вірним сином Святої Православної Церкви», — підкреслив Предстоятель.
 
Після закінчення Літургії на місці поховання Блаженнішого Митрополита Володимира на кладовищі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Онуфрій відслужив панахиду.
 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відійшов до Господа 5 липня 2014 року на 79 році життя. Він 22 роки очолював Українську Православну Церкву, будучи її Предстоятелем. Похований Блаженніший владика на лаврському братському кладовищі біля храму Різдва Божої Матері на території Києво-Печерської Лаври.
 
 
За матеріалами офіційного сайту УПЦ
Прочитано 793 разів