Середа, 27 липня 2016 00:00

Віряни з Уманської єпархії взяли участь у святковому молебні на Володимирській гірці

27 липня 2016 року, напередодні свята Хрещення Русі та з нагоди святкування 1000-ліття давньоруського чернецтва на Святій Горі Афон, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святковий молебень біля пам’ятника Хрестителю Русі на Володимирській гірці.
 
Передувало богослужінню молитовне правило, встановлене Предстоятелем УПЦ для вірян на час Всеукраїнського Хресного ходу. Воно включає в себе прочитання молитов “Отче наш” та “Богородице Діво, радуйся!” по 12 разів кожну та молитви за мир в Україні.
 
Разом із Його Блаженством за богослужінням молилися єпископат, духовенство усіх єпархій УПЦ, делегація зі Святої Гори Афон та десятки тисяч православних віруючих з усієї України. В урочистостях взяли участь представники державної влади, уряду України, а також дипломатичні представники Сербії, Македонії, Греції, Молдови, Грузії, Росії, Румунії.
 
Разом із своїм правлячим архієреєм архієпископом Уманським і Звенигородським Пантелеімоном у Київ прибули чисельні священики і паломники з Уманської єпархії.
 
Перед початком урочистого молебню Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав та нагородив двох маленьких прочанок, які пройшли весь шлях Хресного ходу. Дівчинка Маргарита з Краматорську йшла разом з ходою зі Святогірської Лаври, а Феодотія з Дубно, якій сьогодні виповнилося 11 років, здійснила прощу с Почаївської Лаври.
 
Нагадаємо, що вчора в Київ дісталися учасники Всеукраїнського хресного ходу миру, любові та молитви за України з заходу та сходу країни. Десятки тисяч вірян подолали сотні кілометрів. Зі Святогірської Лаври паломники вийшли 3 липня, з Почаївської — 9 липня, і сьогодні молитовна хода завершить свій хід в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. На Володимирську гірку прибули також кияни та вірні з усіх єпархій Української Православної Церкви. За попередніми підрахунками на молебень з нагоди свята Хрещення Русі зібралися понад 80 тисяч православних.
 
Наприкінці молебню, Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх зі святом на честь рівноапостольного князя Володимира та звернувся зі словом настанови.
 
Всеукраїнський Хресний хід супроводжували чудотворні ікони: головною святинею східного крила стала Святогірська ікона Богородиці, західного — Почаївський образ Божої Матері. Ці, а також інші шановані ікони зі сходу, заходу, півдня і півночі України були доставлені на Володимирську гірку. Разом з привезеними в Київ афонськими святинями після молебню хресним ходом ці чудотворні ікони віднесуть в Києво-Печерську Лавру.
 
Після завершення молебню на Володимирській гірці Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, разом із єпископатом та духовенством очолив багатотисячний хресний хід із чудотворними святинями до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
 
Хресний хід розтягнувся на відстань не менше 3 кілометрів, шириною не менше 20 метрів. Відповідно, площа молитовної ходи — не менше 60 000 квадратних метрів. Тож, за мінімальними підрахунками у хресній ході в столиці взяли участь від 80-ти до 100 тисяч чоловік.
 
Багаточисленна хода пройшла центральними вулицями Києва. Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Його Блаженство разом із усім духовенством та мирянами молитвно пом’янув всіх, хто загинув під час трагічних подій лютого 2014 року.
 
За матеріалами Офіційного сайту УПЦ
Прочитано 790 разів