Четвер, 28 липня 2016 00:00

Українська Православна Церква урочисто відзначила День Хрещення Русі

28 липня 2016 року, у день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія, День Хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
 
Його Блаженству співслужили представник Константинопольського Патріархату архієпископ Телміссоський Іов, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон, єпископат УПЦ, представники братії Святої Гори Афон, а також насельники та гості Лаври в священному сані.
 
Урочисте богослужіння відвідали дипломатичні представники Сербії, Греції, Молдови, Грузії та Росії.
 
За Літургією, згідно рішення Священного Синоду УПЦ від 20 липня 2016 року відбулося прославлення в лиці святих Іоанна Вишенського.
 
Під час малого входу Предстоятель удостоїв богослужбових нагород співробітників Київської Митрополії та відповідальних за проведення Всеукраїнської Хресної ходи священнослужителів.
 
Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до численної багатотисячної пастви, яка цього святокового дня молилася зі своїм Предстоятелем в Лаврі, зі словом проповіді.
 
За Літругією була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.
 
По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх вірних Української Православної Церкви з Днем Хрещення Русі, а також закликав Боже благословення на усіх присутніх.
 
За матеріалами Офіційного сайту УПЦ
Прочитано 712 разів