Четвер, 12 лютого 2009 00:00

ГРЕЦІЯ-УКРАЇНА. Після Пасхи до України з Греції будуть принесені мощі святителя Спиридона Триміфунтського

На прохання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та з благословення Блаженнішого Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма II до України будуть принесені мощі святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського, які перебуватимуть в межах нашої Церкви на протязі місяця в період між Пасхою та П’ятидесятницею 2009 року.

З метою проведення відповідних переговорів для вирішення технічних питань щодо принесення мощів 10 і 11 лютого поточного року на грецькому острові Керкіра (відомому також як о. Корфу), де знаходяться мощі, перебувала делегація Української Православної Церкви у складі намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла та співробітника Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрея Миколая Данилевича.

Українську делегацію на острові приймав митрополит Керкіри, Паксоса і Діапонтійських островів Нектарій. Владики обговорили дати та програму перебування мощів святителя Спиридона в Україні. Планується, що окрім Києва мощі будуть принесені в деякі обласні центри Західної, Південної та Східної України. Кінцеві дати та детальна програма перебування мощів святителя Спиридона з перерахуванням українських міст будуть повідомлені пізніше.

Святитель Спиридон Триміфунтський (біля 270 – 348 рр.) жив на о. Кіпр, де був пастухом, а згодом став єпископом міста Триміфунта. Святитель приймав участь в I Вселенському соборі в Нікеї (325 р.) і прославився багатьма чудесами, про які розповідається в його житії. Його мощі довгий час знаходились в Константинополі, однак після захоплення міста турками в 1453 році були перенесені на острів Керкіру, де перебувають і донині. В Православній Церкві святитель Спиридон вшановується на рівні з святителем і чудотворцем Миколаєм.

Традиційно православні віруючі моляться святителю Спиридону в наступних випадках: про зцілення від невиліковних хвороб, за добрий стан домашніх тварин, про покращення справ в торгівлі, за вирішення справ з житлом та нерухомістю, про дарування хорошої роботи, про збереження врожаю від злодіїв та, взагалі, у випадках крадіжок.

Під час перебування на Керкірі архієпископ Павло спільно з митрополитом Нектарієм також звершили урочисте богослужіння в день пам’яті святої цариці Феодори, мощі якої також знаходяться на згаданому острові. Свята цариця Феодора відома не лише своїм благочестивим життям, але й тим у 843 році, після тривалого іконоборського періоду, відновила в Візантійській імперії почитання святих ікон. Саме з цього року в Православній Церкві був введений чин Торжества Православ’я, який сьогодні звершується в першу неділю Великого Посту.

Після завершення святкової літургії архієпископ Павло від імені Блаженнішого Митрополита Володимира подякував митрополиту Нектарію та його пастві за сердечний і схвальний відгук на прохання про принесення мощів святителя Спиридона до України, а також подарував Керкірському архієрею панагію та альбом про Києво-Печерську Лавру.

http://orthodox.org.ua

Прочитано 745 разів