Понеділок, 29 серпня 2016 00:00

Свято Успіння Пресвятої Богородиці

Кожне свято на честь Пресвятої Богородиці — це велика радість, перш за все від того, що світ має цю святішу Особу; радість від того, що через Божу Матір наша рідна земля, відгукнулася на поклик Небес, і Небо зійшло на землю; радість від того, що вустами Божої Матері людство відповіло Богу послухом, вірою і відданістю, і Господь став Людиною.
З радістю і торжеством, а разом з тим, зі здивуванням, сьогодні ми молитовно переживаємо свято Успіння Пресвятої Богоматері. О, дивне чудо! У гробі лежить Та, Яка дала Джерелу життя Христу Свою плоть. Пренепорочна Діва не могла уникнути смерті. Такий закон Божий і така правда! Вона нині закінчила земне життя, померла. Але ми віримо, що Вона не залишила світу і після Успіння Свого; Вона і нині жива, бо Її до життя повернув “во утробу Вселивыйся приснодевственную”. Цю віру Церква виражає в своїх піснеспівах, називаючи гроб Богоматері ліствицею до небес.
Віра наша вчить, що смерті немає, а є успіння, яке приводить людину від одного виду життя — тимчасового — до іншого — вічного. У світлі такого вчення багато речей у житті набувають іншого значення. Саме життя отримує новий зміст. По-новому сприймаються радощі та печалі, на які таке багате життя кожної людини.
28 серпня, Його Високопреосвященство, Високопреосвященнійший Пантелеімон, Архієпископ Уманський і Звенигородський, відвідав парафію Успіння Пресвятої Богородиці міста Умані.
Як завжди архієрейська служба розпочалася зустріччю владики. Вихованці недільної школи, парафіяни та гості храму радісно зустріли владику Пантелеімона з караваєм та квітами. Зразу ж після зустрічі та облачєнія Архіпастиря розпочалася Божественна Літургія, яка пролетіла у молитовному єднанні усіх присутніх непомітно, на одному диханні.
По завершенні Літургії владика Пантелеімон звернувся з повчальним, архіпастирським словом проповіді. Згодом довкола храму відбувся святковий хресний хід.
Завершився архіпастирський візит святковою трапезою.
Мати Божа! Молитвами Твоїми позбав нас від усякого зла і врятуй від смерті душі наші.
Прочитано 1418 разів