Вівторок, 27 вересня 2016 00:00

Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

27 вересня 2016 року, у день Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умані.
 
Його Високопреосвященству співслужили протоієрей Анатолій Чернишенко, протоієрей Олександр Самотуга, ключар кафедрального собору протодиякон Петро Вірста та диякон Олександр Качуренко.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.
 
По завершенні Літургії Владика привітав священнослужителів і мирян зі святом та звернувся до присутніх з архіпастирським словом.
 
 
У VII столітті вшанування віднайдення Хреста Господнього царицею Єленою було поєднано зі спогадом про іншу славетну подію – повернення древа Животворящого Хреста Господнього з персидського полону. У 614 році цар Персидський Хозрой під час війни з візантійським імператором Фокою заволодів Єрусалимом, розграбував його та вивіз до Персії древо Животворящого Хреста Господнього, де воно перебувало 14 років. У 628 році імператор Іраклій після перемоги над персами урочисто повернув святиню до Єрусалима. Ця подія відбулася 14 вересня (за старим стилем).
Прочитано 543 разів