Неділя, 23 жовтня 2016 00:00

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ПАНТЕЛЕІМОНА, АРХІЄПИСКОПА УМАНСЬКОГО І ЗВЕНИГОРОДСЬКОГО, ВИГОЛОШЕНЕ В ДЕНЬ ПЕРВОСВЯТИТЕЛЬСЬКОГО ВІЗИТУ БЛАЖЕННІШОГО ОНУФРІЯ, МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ДО УМАНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

Ваше Блаженство, дорогий наш архіпастир і милостивий Отець.
Дорогі співбрати-архіпастирі і пастирі, брати і сестри!
         Воістину великий сьогодні день – день, коли Ви своєю першосвятительською присутністю і щирою молитвою звершили освячення цього новозбудованого храму.
         Складаючи подяку Всемилостивому Богу, Його Пречистій Матері та всім святим духовенство і вірні Умансько-Звенигородської єпархії мали можливість «єдиними вустами та єдиним серцем» об’єднатися у молитві зі своїм Предстоятелем та сонмом архіпастирів нашої Православної Церкви в стінах цього  освяченого храму, який став сьогодні місцем паломництва для багатьох віруючих людей.
         За багатовікову історію існування нашої Церкви були як  розквіт так  і занепад, як торжество людської гордині та ненависті, так і прояв небесного милосердя Христа Спасителя та Пресвятої Богородиці.  Війни, нашестя загарбників, голод та осліплені діяння богоборців не змогли загасити  у людських душах вогник віри. І в наш час, коли народ шукає Бога, шукає доброти і любові, повстають із небуття і прикрашаються Божі храми.
         Ми сьогодні єдині, адже до цього нас закликає Сам Христос Спаситель. Не зважаючи на спокуси та розбрат, що панують у суспільстві, люди тягнуться до святості і молитви.
 
                                             Ваше Блаженство!
У своєму особистому житті Ви втілюєте євангельський принцип, коли слово не розходиться з ділом. «По Ваших справах пізнають - говорить Спаситель - що ви Мої учні». Ми віримо в проповідане Вами Євангеліє, оскільки Ви втілили його в своєму житті і до цього спонукаєте нас. Ми віримо словам Вашої пастирської настанови, коли йдемо нашим життєвим шляхом, оскільки дороговказами на ньому є приклади Вашого особистого життя.Очолювана Вами Українська Православна Церква сьогодні є тим єдиним кораблем, що оберігає своїх чад у бурному морі житейських страстей. Знаємо, що під Вашим омофором Церква Христова буде і надалі вести людей до спасіння та тихої гавані Царства небесного.
         Ми радіємо сьогодні, що у Вашому щільному графіку богослужінь та зустрічей, Ви, як люблячий отець, знайшли час для нашої молодої єпархії, і щиро вдячні за такі необхідні слова повчань та Ваші настанови. Віримо і надіємося, що Ваш  приїзд і Ваші святі молитви, піднесені сьогодні в цих стінах наповнять серце кожного з нас не лише силою Божої Благодаті, а і так необхідним кожному з нас миром, спокоєм і любов’ю.
        Тому я щиро дякую Вам Ваше Блаженство від імені всієї Уманської єпархії, від духовенства від гостей свята за Ваш архіпастирський візит до нас, щоб розділити радість Воскресного дня та освячення новозбудованого храму на честь Всіх святих.
         Нехай Всемилостивий Господь допомагає Вам нести нелегкий хрест Первосвятительського служіння, покладений на Вас Матір’ю Церквою, благословить співбратів-архієреїв, весь сонм духовенства та віруючих, що сьогодні єдині у молитві. Від глибини серця бажаємо кріпості сил,  дарування Вам здоров’я душевного й тілесного, і щоб Ви багато й багато років вели нас мудро, мужньо та стійко спасительним шляхом до Царства Христового.
    На пам'ять про візит до Уманської Єпархії та про сьогоднішню подію прийміть в дар святу ікону Пресвятої Владичиці «Скоропослушниці».
Прочитано 707 разів