Понеділок, 19 грудня 2016 00:00

Уманчани молитовно вшанували пам’ять святителя Миколая

19 грудня 2016 року, у день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, православні уманчани зібралися в кафедральному соборі свого міста, щоб молитовно відсвяткувати торжество небесного покровителя Умані.

Божественну літургію звершив настоятель собору, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон, у співслужінні благочинного Уманського міського округу прот. Олександра Смагла, кліриків храму та духовенства міста.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Наприкінці Літургії Владика звернувся до вірян зі словами проповіді, після чого було звершено хресний хід довкола храму. Наостанок, за гарною українською традицією, Владика вручив кожній дитині солодкі подарунки, а всіх присутніх благословив іконками.Про святителя Миколая можна сказати словами святого апостола Павла: «Усе можу в Ісусі Христі, Котрий мене зміцнює». Святий Миколай жив не для себе, але для людей, відтак - для Господа. Він завжди був із хворими і знедоленими, з тими, хто плакав і побивався. Житіє святителя Миколая рясніє багатьма прикладами допомоги людям, один із яких особливо тішить серце. У місті Патри жив чоловік, який мав трьох доньок. Збанкрутівши, він вирішив, аби не померти з голоду, торгувати своїми дітьми. Дізнавшись про це, святитель Миколай вночі, таємно, дав три вузлики золота, позбавивши тим самим родину від гріховного падіння, а безприданниці змогли щасливо вийти заміж. Подібні приклади, що їх ми зустрічаємо у житії, переконують нас у тому, що життя святителя Миколая було переповнено справами любові й милосердя.

Віруючі вшановують святого і приходять до нього з молитвою. Святитель Миколай завжди був з нашим народом, він постійно присутній серед нас і допомагає нам у справі спасіння, він завжди поспішає на допомогу до тих, хто його кличе. Він молить Бога про всіх людей, щоб Господь освятив нас істиною Своєю, аби за його прикладом ми ввійшли в радість Господа Нашого.
Прочитано 773 разів