Субота, 24 грудня 2016 00:00

24 грудня православні молитовно вшановують преподобного Кукшу Одеського

   24 грудня 2016 року, в день пам'яті святого преподобного Кукші Одеського, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Чин освячення Свято-Параскевинського храму села Халаїдове Монастирищенського району.
 
    Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Монастирищенського округу прот. Димитрій Любківський,настоятель храму ієрей Миколай Богуславський та духовенство благочиння.
 
     За богослужінням співав хор з Києво-Печерської Лаври під керівництвом протодиякона Тарасія Мудрака.
 
    На малому вході з благословення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія за старанні труди на благо Святої Матері Церкви ієрей Миколай Богуславський був возведений в сан протоієрея.
 
   На завершення Літургії Владика привітав усіх зі святом і побажав молитовного заступництва преподобного Кукші.
 
 
  Преподобний Кукша Одеський народився в 1875 році в Херсонській губернії в сім'ї благочестивих Кирила і Харитини Величко і в хрещенні був названий Косьмою.
  Двадцятирічним юнаком Косьма відправляється в паломництво по святих місцях Сходу. Він відвідує Єрусалим і Афонськую гору, після чого твердо вирішує прийняти чернецтво. З благословення духовного отця та дозволу батьків Косьма стає послушником Афонського Свято-Пантелеймонівського монастиря. У 1905 році він був пострижений у чернецтво і названий Ксенофонтом. Духовним отцем його був старець Мелхиседек, у якого юний подвижник вивчав основи чернечого подвигу.
  Через сімнадцять років преподобному довелося покинути Афон. У 1913 році він стає насельником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
  У важкий воєнний час святий разом з іншими ченцями ніс послух брата милосердя в санітарному поїзді. 8 квітня 1931 року преподобний був пострижений у велику схиму з ім'ям Кукша, в честь преподобномученика Кукші Києво-Печерського, а через кілька років рукоположений у священичий сан.
  З 1938 року для преподобного починається важкий десятирічний сповідницький подвиг. Його засуджують до п'яти років таборів, а після відбуття терміну - до п'яти років заслання. Тільки в 1948 році, пройшовши табори і заслання, він зміг повернутися в Києво-Печерську Лавру. Величезний потік людей, що приходять до святого не міг не дратувати владу, і преподобний Кукша був переведений в Почаївську Лавру. Незабаром святий Кукша був переведений у Свято-Іоанно-Богословський Крещатицький монастир у Чернівецькій єпархії, а потім у Свято-Успенський Одеський монастир, де старець провів останні чотири роки свого подвижницького життя.
  У 1964 році дев'яносторічний старець відійшов до Господа. В 1994 році, через тридцять років після смерті святого, було відкрито нетлінні мощі преподобного. Сьогодні чесні останки знаходяться в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі.
Прочитано 831 разів