Понеділок, 09 січня 2017 00:00

В Умані відбувся святковий Різдвяний концерт

   9 січня 2017 року, з благословення Високопреосвященнішого Пантелеімона, архієпископа Уманського і Звенигородського, у Міському Будинку Культури відбувся Різдвяний концерт Хорової школи Києво-Печерської Лаври LITANNA.
 
    Свято розпочалося з вітального слова Високопреосвященнішого архієпископа Пантелеімона, який звернувся до присутніх:
    «Дорогі всечесні отці, брати і сестри, дорогі учасники концерту!
Всіх організаторів, учасників і гостей Різдвяного концерту Хорової школи Києво-Печерської Лаври вітаю у нашому стародавньому місті Умань. Найперш за все у ці святі, радісні і спасительні для кожного християнина дні, коли ликують ангели на небесах і радіють люди на землі, славлячи новонароджене Богодитя, всіх вас хочу привітати з великим святом Різдва Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа словами: «ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!»
   Сьогодні Предвічний Бог народжується від Приснодіви Марії і Той, хто немає ні початку ні кінця приходить у наше життя і Слово стає Плоттю.
   Народження Богонемовляти одразу ж було оспіване ангелами словами: «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2:14). Продовженням цього величного гімну, багатоголосої пісні ангелів є всі добрі справи, що здійснюються нами на Славу Божу.
   Бог став людиною, щоб людина стала Богом, - у цих чудових словах святителя Афанасія Великого вкладена глибока мудрість. Творець створив людину за образом Своїм (Бут. 1:27). Тому й сама людина покликана бути творцем. Вираз наших обдарувань і здібностей на хвалу Господа є справа спасительна, така, що преображає нас самих і навколишній світ.
   Тому сьогоднішній концерт духовної музики і колядок є як би продовженням святкових богослужінь. Так ми присвячуємо Богу свої таланти, а один одному даруємо красу, гармонію і любов.
   Колядки, якими ми в ці дні прославляємо народження Божого дитяти, є особливим жанром народної творчості. З давніх давен віруючий люд південно-західної Русі у дні Різдва ходив від дому до дому, від хати до хати та оспівував велику подію Божого народження.
   Нехай сьогоднішній концерт колядок стане для нас спільною справою, скріпленою молитвою.
Закликаючи благословення Господнє на всіх вас, хотів би від душі побажати натхнення і успіхів, духовної користі і радості від прилучення до високого мистецтва.
   Висловлюю надію, що це дасть можливість багатьом відчути радість Великого свята Різдва Христового.
   Благословіння Господнє нехай перебуває з усіма вами, і нехай завжди осяває ваш життєвий шлях світло Віфлеємської зірки».
 

   У святковому концерті прозвучали вірші на різдвяну тематику та колядки, українські народні пісні, а також музичні номери у виконанні струнного квартету «Мелодія».
 
    Велика зала, в якій проходив концерт, була переповнена уманчанами та гостями міста, де панував дух єдності та любові.
 
    На завершення свята Владика Пантелеімон нагородив колектив Хорової школи благословенною Грамотою, подякував дітям за їх старання та закликав всіх нести у світ радісну звістку про народження Спасителя.
Прочитано 1500 разів