Середа, 11 січня 2017 00:00

Архіпастирський візит до Жашкова

   11 січня 2017 року, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі міста Жашків.
 
   Його Високопреосвященству співслужили благочинний Жашківського округу прот. Василій Любківський, настоятель храму прот. Віталій Медведков і духовенство благочиння.
 
   Після читання Євангелія була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.
 
   По завершенні Літургії були проголошені уставні многоліття, після чого Владика Пантелеімон привітав усіх із величним і світлим святом Христового Народження, звернувся до присутніх зі словами проповіді та разом зі всіма заколядував.
 
 
 
Цього ж дня Православна Церква згадує 14 000 немовлят, вбитих у Віфлеємі

  
Коли прийшов час здійснення найбільшої події - Втілення Сина Божого і Народження Його від Пресвятої Діви Марії, східні волхви побачили на небі нову зірку, яка мала попередити про народження Царя Юдейського. Негайно вони попрямували до Єрусалиму для поклоніння Народженому, а зірка вказувала їм шлях.
   Вклонившись Богонемовляті, вони не повернулися до Ірода в Єрусалим, як він наказував їм, але, отримавши одкровення згори, пішли в свою країну іншим шляхом. Тоді Ірод зрозумів, що його задум знайти Немовля не здійснився, і наказав убити у Вифлеємі і околицях всіх дітей чоловічої статі від двох років і молодше.
   Він розраховував, що серед убитих дітей буде і Богонемовля, в Якому бачив суперника. Замордовані немовлята стали першими мучениками за Христа. Гнів Ірода спіткав і Симеона Богоприємця, який всенародно свідчив у храмі про Народження Месії. Коли святий старець помер, Ірод не дозволив, щоб його достойно поховали.
   За наказом царя був убитий святий пророк священик Захарія: його вбили в Єрусалимському храмі між жертовником і вівтарем за те, що він не вказав, де його син, Іоанн, майбутній Хреститель Господа Ісуса Христа. Гнів Божий незабаром покарав самого Ірода: його спіткала люта хвороба, і він помер, живцем з'їдений черв'яками.
   Перед смертю цар довершив міру своїх лиходійств: убив первосвящеників і книжників юдейських, рідного брата, сестру і її чоловіка, свою дружину Маріамну і трьох синів, а також 70 членів синедріону.
  
   Тропар:«Болезньми святых, имиже о Тебе пострадаша, умолен буди, Господи, и вся наша болезни исцели, Человеколюбче, молимся».


Прочитано 744 разів