П'ятниця, 20 січня 2017 00:00

Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

    20 січня 2017 року, в день спомину Собору Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Покровському храмі с. Бабанка Уманського району.

   За богослужінням співав хор студентів КДАіС.

  На малому вході, з благословіння Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, Високопреосвященніший Владика удостоїв настоятеля храму прот. Володимира Кондраша чергової богослужбової нагороди - права служіння Літургії з відкритими Царськими вратами до «Отче наш», а прот. Володимира Нирка - правом носіння хреста з прикрасами.
 
   По завершенні Літургії Архіпастир звернувся до присутніх зі словами проповіді.
 
 
  
  У Православній Церкві встановлений звичай на наступний день великих Господніх і Богородичних свят згадувати тих святих, які особливим чином і особисто послужили даній священній події в історії. Так, на наступний день Богоявлення Церква шанує того, хто поклав свою руку на голову Спасителя. Святий Предтеча і Хреститель Господній Іоанн, найбільший з пророків, завершує історію Церкви Старозавітної і відкриває епоху Нового Завіту.
   Святий пророк Іоанн засвідчив про пришестя на землю Єдинородного Сина Божого, Який прийняв на себе людську плоть. Він сподобився хрестити Його у водах Йордану і засвідчив таємниче Явління Пресвятої Трійці в день Хрещення Спасителя. Родич Пресвятої Богородиці, син священика Захарії та праведної Єлисавети, Предтеча народився шістьма місяцями раніше Іісуса Христа.
   Архангел Гавриїл був вісником його народження і відкрив у храмі батькові, що в нього народиться син. Випрошене молитвами батьків, немовля було зповнене Всесвятого Духа. Святий Іоанн у дикій пустелі готував себе до великого служіння суворим життям, постом і молитвою.
   У віці близько тридцяти років святий Іоанн вийшов на проповідь покаяння. Він з'явився на берег річки Йордан, щоб своєю проповіддю приготувати народ до прийняття Спасителя світу. Святий Іоанн незабаром мученицьки помер: він був страчений за наказом царя Ірода.
  
   Тропар: Память праведнаго с похвалами, тебе же довлеет свидетельство Господне, Предтече: показал бо ся еси воистинну и пророков честнейший, яко и в струях крестити сподобился еси Проповеданнаго. Темже, за истину пострадав, радуяся, благовестил еси и сущим во аде Бога, явльшагося плотию, вземлющаго грех мира и подающаго нам велию милость.

Прочитано 668 разів