Неділя, 22 січня 2017 00:00

Воскресне богослужіння в Свято-Покровському храмі с. Кочержинці

   22 січня 2017 року, в Неділю 31-у після П'ятидесятниці, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Покровському храмі села Кочержинці Уманського району.

   
Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Іоан Швець, протоієрей Олександр Самотуга, ієрей Сергій Бас та протодиякон Петро Вірста.
 
   Наприкінці богослужіння Владика привітав усіх з воскресним днем та звернувся до присутніх зі словами проповіді.
  
   З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія та у зв'язку з Днем пам'яті захисників Донецького аеропорту, 21 та 22 січня у кафедральному соборі Умані та усіх храмах єпархії були звершені панахиди за загиблими воїнами.
 
 
 
Цього ж дня Православна Церква вшановує преподобного Іону, Київського чудотворця.
 
    Преподобний Іона Київський народився в 1802 році на Полтавщині. Свого часу він 8 років ніс послух у преподобного Серафима Саровського. Згодом з благословення преподобного Серафима перейшов до Брянської Білобережної пустині.
   1843 року прийняв чернецтво з іменем Іона.
   Ієромонах Іона вирізнявся своєю духовною досвідченістю і благочестивим життям, і багато киян шукали нагоди отримати його пораду і настанову, бути його духовними чадами.
   1 березня 1861 року у Видубицькому урочищі старець Іона мав видіння Божої Матері у стовпі вогню, Яка повеліла йому заснувати на цьому місці монастир. На снігу залишилися сліди Пречистої. Пізніше тут було встановлено хрест. 9 березня 1862 року Пресвята Богородиця знову з’явилася подвижникові, і знову в саду. Через два роки тут освятили домову церкву на честь Святої Трійці, і преподобний Іона отримав наказ жити при ній. А навесні 1866 року чернецьку громаду внесли до реєстру монастирів.
   Наприкінці ХІХ століття кількість братії Свято-Троїцького Іонинського монастиря перевищувала 450 чоловік, а число паломників щороку сягало 100 тисяч. Найбільше славилася обитель саме своїм настоятелем — старцем Іоною. У народі монастир називали так і називали — Іонинським, або «монастирем отця Іони».
   Старець відійшов у вічність у ніч з 8 на 9 січня (за старим стилем) 1902 року. Був похований в усипальниці під Свято-Троїцьким храмом. Коли в радянські роки обитель стояла закритою і храму загрожувала перебудова, мощі святого Іони перенесли на міське Звіринецьке кладовище, розташоване неподалік. Після відродження монастиря на початку 1990-х років мощі старця знову повернули до храмової усипальниці. Їх переклали у мармурову раку, а стару домовину преподобного з добре збереженим поховальним чернечим одягом встановили окремо у тому ж храмі.

Прочитано 1026 разів