Понеділок, 06 лютого 2017 00:00

Півстолітній ювілей протоієрея Миколая Ємця

   6 лютого в церковному календарі позначене як день святкування пам’яті улюбленої багатьма християнами святої угодниці Божої – Блаженної Ксенії Петербурзької. Цього ж дня святкував свій 50-літній ювілей один із кліриків Уманської єпархії – протоієрей Миколай Ємець. Більше двадцяти років о. Миколай звершує священицьке служіння у с. Роги Маньківського району. Його трудами і молитвами був відреставрований старовинний храм на честь апостола і євангеліста Іоанна Богослова та відкритий жіночий монастир на честь ікони Божої Матері «Ігуменя Афонської Гори».
 
   Урочисте богослужіння на честь ювілею улюбленого багатьма віруючими пастиря очолив Керуючий Уманською єпархією Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський. Владиці співслужили секретар Уманської єпархії прот. Вадим Паєвський, благочинний Маньківського округу прот. Василь Славіта та духовенство Маньківщини.
 
   Просторий сільський храм (до речі, один з небагатьох вцілілих з дореволюційних часів храмів у районі) був наповнений парафіянами, що з’їхалися з різних куточків єпархії і навіть із сусідніх областей. Спільна літургійна молитва завершилася сердечними привітаннями улюбленому багатьма вірянами пастирю. Теплі слова на адресу ювіляра прозвучали з вуст Високопреосвященнішого архієпископа Пантелеімона. Владика привітав о. Миколая та нагородив його за заслуги перед Уманською єпархією Української Православної Церкви орденом Покрова Пресвятої Богородиці. Слова вітання сказали на адресу ювіляра також благочинний Маньківського округу прот. Василь Славіта та численні парафіяни, що прибули на свято.
 
   Прот. Миколай щиро подякував Владиці та усім, хто прийшов цього дня привітати та молитовно підтримати його.
Прочитано 1173 разів