Вівторок, 14 лютого 2017 00:00

Заява Прес-служби Уманської єпархії Української Православної Церкви

  Управління Уманської єпархії Української Православної Церкви вважає за потрібне публічно висловити свою підтримку мужньої громадянської позиції голови Черкаської обласної ради Олександра Івановича Вельбівця.

   В часи політичної нестабільності і непевності суспільного життя в Україні звичним стало явище духовно-морального релятивізму. Політики, громадські діячі та пересічні громадяни змінюють свої погляди та переконання, в тому числі релігійні, в залежності від політичної кон'юнктури та суспільної думки, яку створюють ЗМІ. Це стає підґрунтям для непорозумінь і навіть конфліктів на рівні територіальних громад, родин і окремих громадян. Ті, хто ще вчора святкували одні й ті ж свята, ходили до одного й того ж храму, сьогодні ворогують між собою части лише на підставі газетної статті чи телевізійного сюжету, в яких уміла, але недобра рука журналіста виставила у неприглядному світлі ту чи іншу організацію чи групу людей.
 
   На цьому тлі особливу повагу викликає вчинок голови Черкаської обласної ради Олександра Івановича Вельбівця, котрий із трибуни Обласної ради публічно засвідчив: кожна людина має право на власні релігійні переконання і вона не повинна зазнавати будь-яких утисків через свою віру. Позиція, яку озвучив Олександр Іванович, є виваженою, твердою та по-християнськи сповідницькою. Олександр Іванович відкрито і чесно визнав: «Як громадянин я маю визначене Конституцією право вирішувати, прихожанином якої Церкви, якої конфесії я маю бути. Найголовніше – те, щоб у моїй душі, у моєму усвідомленні була віра в Господа. Це – найперше. Друге: я залишаюся у тій Церкві, в якій мене хрестили після народження, в якій мене вінчали, в якій я причащаюся. Якщо я буду змінювати свої погляди щодо релігії залежно від політичних процесів у світі і взаємовідносин із різними державами, то це буде не віра, а данина моді». Суворо дотримуватися законів України у своїй професійній діяльності, твердо стояти на позиції свободи особистості та невідступно слідувати віровченню і духовно-моральним настановам своєї Церкви – ось зразок життєвої позиції громадянина, патріота і християнина.
 
   Особливо варто відзначити мудре розуміння Олександром Івановичем проблеми подолання церковного розколу в Україні. Не за вказівкою «згори», а саме через загальнонаціональне каяття і примирення, через які треба шукати шлях вирішення проблеми церковного розділення в Україні, та й інших проблем, які розділяють нині українців.
 
   Схвально оцінюючи мужню позицію голови обласної ради, закликаємо всіх вірних нашої Єпархії твердо стояти у вірі, бути патріотами своєї держави та не боятися відкрито свідчити про свої переконання, наслідуючи приклад Олександра Івановича Вельбівця.
 
Прес-служба Уманської єпархії УПЦ
Прочитано 4119 разів