Четвер, 23 лютого 2017 00:00

До Свято-Миколаївського кафедрального собору м. Умані прибули мощі св. вмц. Параскеви

  За благословенням Керуючого Уманською єпархією Високопреосвященнішого архієпископа Уманського і Звенигородського Пантелеімона до Уманської єпархії прибула велика святиня – часточка мощів св. вмц. Параскеви, іменованої П’ятницею. Перший храм єпархії, який гостинно відкрив свої двері для святині – Свято-Миколаївський кафедральний собор м. Умані.
 
  У четвер 23 лютого опівдні в соборі зібралися представники духовенства міста і району, численні миряни. У червоному – кольорі мученицької крові – облаченні священнослужителі вийшли на паперть собору де з великою духовною радістю зустріли ковчег із мощами. Привіз до Умані святиню намісник Свято-Покровського Балтського Феодосієвого монастиря архімандрит Андроник (Христофор).
 
  Під спів тропаря та кондака св. вмц. Параскеві ковчег із мощами був внесений у собор, де секретар Уманської єпархії прот. Вадим Паєвський та архім. Андроник розповіли присутнім про житіє святої та про шлях, який пройшла святиня, перш ніж опинилася в обителі Балтської єпархії УПЦ, а звідти – до Умані. Архім. Анроник передав духовенству та вірянам Уманської єпархії низький уклін від Керуючого Балтською єпархією архієпископа Балтського і Ананьєвського Алексія (Грохи).
 
  Натхненні проповіддю, священнослужителі і миряни гаряче помолилися під час служіння акафіста св. вмц. Параскеві, в якому взяли участь також благочинний Уманського районного округу прот. Олександр Самотуга, благочинний Ладижинського округу прот. Георгій Орос, настоятелі та клірики храмів м. Умані та району. По завершенні акафіста віруючі приклалися до святих мощей та були помазані освяченим єлеєм.
 
  Святиня перебуватиме у соборі до 26-го лютого, а потім буде, відповідно до оприлюдненого на нашому сайті графіка, відвідувати храми міста Умані та благочинь Уманської єпархії.
Прочитано 1329 разів