Неділя, 23 квітня 2017 00:00

Служби Воскресного дня

23 квітня, у другу Неділю після Пасхи, Свята Православна Церква святкує оновлення Христового Воскресіння і дотик (осязание) святого апостола Фоми.

Оновленням називався стародавній звичай святкувати певні свята серед року на деякій віддаленості від пам'ятного дня, тим самим нагадуючи великі події того дня, щоб вони не прийшли в забуття. Так і ми з вами, православні християни, кожної неділі святкуємо, згадуємо той Величний День Світлого Христового Воскресіння.

Що ж до Фоми, то було так. В день, коли Христос воскрес, і з'явився ввечері учням, Фома був відсутній, бо з боязні іудеїв ще не приєднався до решти. Коли ж трохи згодом прийшов і дізнався про явлення Христа, то не повірив не тільки учням, але і тому, що Христос взагалі воскрес.

Але вправний у всякому добрі Бог, настільки дбає і про одного учня, а разом з тим про примноження віри у Воскресіння і у наступних поколінь, почекавши вісім днів, щоб пробудити в ньому досконалу любов і віру у Воскресіння, приходить, як перш, крізь замкнені двері, звертається до Фоми і каже: «Подай палець твій сюди і подивися на руки Мої; подай руку твою і вклади в ребра Мої, і не будь невіруючим», (Ін.20,27). То було друге явлення Христа апостолам після Його славного Воскресіння.

Служби недільного дня розпочалися з вечора суботи Світлої седмиці. 22 квітня в Свято-Миколаївському кафедральному соборі було відслужено всенічне бдіння. Всенічне бдіння очолив Високопреосвященніший Пантелеімон, Архієпископ Уманський і Звенигородський, разом з Владикою за богослужіням молилися священики та прихожани храму.

У Неділю в кафедральному соборі була відслужена одна Божественна літургія Архієрейським чином.
Прочитано 545 разів
Галерея зображень