П'ятниця, 14 липня 2017 00:00

Керуючий Уманською єпархією взяв участь у святкуванні дня пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла у місті Києві

У день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. Напередодні ввечері Первосвятитель очолив всенічне бдіння в тому ж храмі.

Під час Літургії Блаженнішому Владиці співслужили митрополити: Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодального відділу у справах монастирів УПЦ), Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Білоцерківський і Богуславський Августин, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; архієпископи: Гурій (Кузьменко), Бучанський Пантелеімон, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Городницький Олександр, Каменський і Царичанський Володимир; єпископи: Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Шепетівський і Славутський Євсевій, Гостомельський Тихон, братія і гості Лаври у священному сані.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому нагадав, що в цей день звершується пам’ять святих первоверховних апостолів Петра і Павла. «Ці два апостола співпрестольні іншим апостолам, — сказав владика, — але вони в найбільшій мірі попрацювали для поширення віри і своїми трудами весь світ просвітили світлом Христової віри». Розповів Первосвятитель про історію служіння апостолів Петра і Павла, про їх покликання до служіння Богу, про виховання, походження та освіту апостолів, які були абсолютно різними, про різні долі, але єдине служіння Богу та Його євангельській Істині.

«Апостоли розійшлися по всьому світу і проповідували Христа, — продовжив Блаженніший Владика, — багато людей вони звернули до християнства, зробили їх послідовниками Христа. Вони поставляли єпископів і священиків. Апостоли понесли величезні труди. Почавши проповідувати в різних місцях, апостоли Петр і Павел зійшлися разом в Римі, і там вони завершили своє земне мандрування. Обидва апостоли були засуджені до смертної кари: апостол Петр був розіпнутий на хресті вниз головою, а апостол Павел усічений мечем.

Звершуючи пам’ять цих великих апостолів і проповідників, ми бачимо, що вони своїм словом і своїм життям показали красу віри в Христа, красу життя з Христом. Ми ж повинні пам’ятати, що людина повинна бути прикрашена духовною мудрістю, тієї мудрістю, яка робить людину відкритою для прийняття Божественних істин, яка робить людину невразливою для вражої сили, тому що коли людина мудра, коли вона знає Божественні істини, то ворог над нею не має ніякої сили. Той, хто знає істину, на того неправда не може вплинути — вона точно розрізняє, що таке правда, а що таке брехня, що таке світло, а що таке темрява. Цій мудрості ми навчаємося в книзі, яка називається Святе Євангеліє. Мудрість — це світло, яке не може бути приховане. Це — світло, яке світить всім. І навіть ті люди, які не знають Бога, але бачать людину-християнина мудру, вони насичують повагою до Бога, а потім в кінцевому підсумку і вірою в Бога.

Якщо від наших дій, мудрування, міркування народжується смиренність, значить ми йдемо правильним шляхом, і ми правильно засвоюємо Премудрість Божу. Якщо з’являється гординя, зарозумілість, то це означає, що ми щось робимо неправильно. Нехай Господь допомагає нам і далі словесами мудрості євангельської, і через них нам здобувати смиренність, а смиренням придбавати ту благодать, яка необхідна людині для нормального земного життя і ще більш необхідна для вічного спасіння на Небі!»

Після закінчення Літургії було проспівано славлення, а також прочитана молитва святим первоверховним апостолам Петру та Павлу, після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла з днем небесного покровителя, побажавши йому за молитвами святих апостолів невичерпної допомоги Божої, примноження апостольської мудрості і такого ж самовідданого служіння на благо Святої Православної Церкви. У слові-відповіді владика Павел подякував Першосвятителю за привітання, а всім архіпастирям, пастирям, прихожанам і паломникам за молитви, які вони піднесли в цей день великого свята святих первоверховних апостолів. На завершення всім присутнім в соборі було проголошено многоліття.

Прочитано 577 разів