Субота, 19 серпня 2017 00:00

Преображення Господнє

  19 серпня Свята Православна Церква святкує одне з найвеличніших Двунадесятих Свят – Преображення Господа нашого Іісуса Христа. Свято встановлене на згадку події із земного життя Іісуса Христа – Преображення перед учнями Петром, Іаковом та Іоаном на горі Фавор перед Своїми стражданнями. Ця подія описана у трьох Євангелістів: Матфея (17, 1-9), Марка (9, 2-9) та Луки (9, 28-36).
 
 Напередодні свята Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський звершив всенічне бдіння в кафедральному соборі міста Умані. Владиці співслужили  клірики кафедрального собору.

  На великій вечірні була звершена літія і освячення хлібів.

 Після полієлею архієпископ Пантелеімон помазав духовенство і прихожан освяченним єлеєм.

  По завершенні богослужіння Владика привітав всіх присутніх зі святом і преподав всім святительське благословіння.
 
 
  У світлий і радісний день Преображення Господнього Керуючий Уманською єпархією Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський,  розділив радість молитовного Євхаристійного спілкування з кліриками та парафіянами Свято-Миколаївського кафедрального собору. У звершенні Божественної літургії Владиці співслужили клірики кафедрального собору.

  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

  Чимало вірян причастилися Святих Христових Таїн.

  У день Преображення здійснюється освячення плодів нового врожаю - винограду і яблук, завдяки чому це свято отримало в народі назву "Яблучного Спаса". Після відпусту Літургії було звершено славлення біля ікони Преображення Господнього. При співі тропаря і кондака свята Архіпастир звершив кадіння винограду і фруктів нового врожаю, прочитав над ними уставні молитви і окропив святою водою.

 При співі величання Преображення Господнього духовенство і всі парафіяни приклалися до ікони свята, розташованої на прикрашеному квітами та свіжими фруктами аналої в центрі храму.

  Потім Архіпастир звернувся до віруючих зі словами привітання та духовного повчання.
Прочитано 761 разів