Неділя, 10 вересня 2017 00:00

В кафедральному храмі міста Умані молитовно вшанували Собор преподобних отців Києво-Печерських

  10 вересня, у день святкування Собору преподобних отців Києво-Печерських, котрі у Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умані.
 
  У звершенні Літургії Владиці співслужили протоієрей Анатолій Чернишенко, ієрей Георгій Більчук та протодиякон Віталій Островський.
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

  Після закінчення Літургії Владика привітав усіх зі святом, звернувся до присутніх зі словами проповіді та благословив усіх.
 
 
  Цього дня Православна Церква молитовно вшановує день пам'яті Собору преподобних отців Києво-Печерських, що спочивають у Дальніх печерах древньої обителі.
 
  У число преподобних отців Києво-Печерських входять ченці, які звершували свій духовний подвиг у період з ХІ по XV століття. Про них не збереглося відомостей, крім імен, часу несіння подвигів і вказівки якого роду були духовні труди. Багато з преподобних залишилися невідомими.
 
  Собор преподобних отців Києво-Печерських - одне з ключових свят у Києво-Печерській лаврі. У цей день в обителі завжди багатолюдно. Дальні печери відвідує майже кожен паломник, який приїхав у святу Лавру. Всі намагаються потрапити у святе «підземелля», повторюючи слова величання, присвяченого преподобним отцям, «єдиними устами і єдиним серцем».
 
  Дальні печери також прийнято називати «Феодосієвськими», за ім'ям їх засновника - преподобного Феодосія Печерського. Загальна довжина лабіринту, не рахуючи Варязьких печер - близько 300 метрів.
Прочитано 502 разів