Субота, 16 вересня 2017 00:00

Вечірнє богослужіння напередодні Неділі 15-ї після П'ятидесятниці

  16 вересня 2017 року, напередодні Неділі 15-ї після П'ятидесятниці та дня пам'яті святителя Іоасафа Бєлгородського, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Всенічне бдіння в головному храмі єпархії.
 
  Його Високопреосвященству співслужили благочинний Ладижинського округу прот. Георгій Орос та клірики кафедрального собору.
 
  Євангельське зачало архієпископ Пантелеімон прочитав на кафедрі в центрі храму, після чого помазав духовенство і прихожан освяченним єлеєм.
 
 
17 вересня Православна Церква вшановує пам'ять обрітення мощей
святителя Іоасафа Бєлгородського.
 
   Святитель Іоасаф народився в селі Прилуки, тодішньої Полтавської губернії, у вересні 1705 року. При хрещенні малюка назвали Іоакимом. Він походив з давнього благочестивого українського роду Горленкових. У 1712 році батьки семирічного Іоакима віддали хлопчика в Київську духовну академію. Саме в стінах духовної школи він відчув інтерес до чернечого життя.
 
   Якось молодий чоловік поділився думками з батьками, про бажання прийняти чернецтво. Батьки Іоакима не схвалили такий вибір життєвого шляху, але хлопець наполіг на своєму і в 1725 році таємно прийняв рясофор у Київському Межигірському монастирі з ім'ям Іларіона. Через рік, ченця Іларіона було рукоположено в сан ієродиякона, а також поставлено викладачем духовної академії. Незабаром йому було доручено послух на посаді екзаменатора при Київській архієпископії.
 
  У листопаді 1734 ієродиякона Іосафа посвятили в сан ієромонаха і перевели з Братського училищного монастиря в Києво-Софійський архієрейський будинок. Через три роки отець Іоасаф був призначений настоятелем Свято-Преображенського Мгарського монастиря з возведенням у сан ігумена.
 
  У 1744 році відбулося возведення ігумена Іоасафа в сан архімандрита. Наприкінці того самого року надійшло розпорядження про призначення святителя намісником Свято-Троїцької Лаври, яку необхідно було відновлювати після пожежі, яка там сталася. У червні 1748 року в Петропавлівському соборі Петербурга архімандрит Іоасаф був хіротонісаний в єпископа Бєлгородського.
 
  Святитель Іоасаф строго стежив за благочестям і станом храмів, за правильністю здійснення богослужіння і особливо за моральністю пастви. Величезну увагу приділяв святитель освіті духовенства і правильному дотриманню ними статуту і церковних традицій. Святитель преставився в грудні 1754 року. Прославлення святителя Іоасафа в лику святих відбулося в 1911 році.
Прочитано 581 разів