Понеділок, 06 листопада 2017 00:00

Богослужіння Неділі 22-ї після П’ятидесятниці

  5 листопада 2017 року, в Неділю 22-у після П’ятидесятниці та день пам’яті святого апостола Іакова, брата Господнього по плоті, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умані.

  Високопреосвященнішому Владиці за Божественною літургією співслужили клірики собору.
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, якому цього дня виповнюється 73 роки, та за мир в Україні.
 
  Після закінчення Літургії духівник єпархії прот. Анатолій Чернишенко звернувся до численних віруючих зі словами проповіді.
 
 
5 листопада Православна Церква святкує пам'ять святого апостола Іакова, брата Господнього

  Апостол Яків, брат Господній син праведного Йосипа Обручника. З дитячих років Яків був назореєм, тобто людиною, особливо присвяченою Богові. Назореї давали обітницю дотримання безшлюбності, утримання від вина, не їли м'ясної їжі, не стригли волосся.
  Обітниця назорейства означала життя чисте й святе, яке колись було заповідано Господом всьому Ізраїлю. Коли Спаситель почав навчати народ про Царство Боже, святий Яків увірував у Христа і став Його апостолом. За богоугодне життя його обрали першим єпископом Єрусалимської Церкви.
  Святий Яків головував на Апостольському Соборі в Єрусалимі і його слово було вирішальним.
За тридцять років єпископства апостол навернув багатьох юдеїв до християнства. Незадоволені цим книжники і фарисеї задумали вбити святого Якова. Звівши святителя на дах храму, вони наказали, щоб він відрікся від Спасителя світу. Але святий апостол почав голосно свідчити, що Христос є Істинний Месія. Тоді юдеї зіштовхнули праведника вниз.
  Святий помер не відразу, але, зібравши останні сили, молився Господу за своїх ворогів, які в цей час добивали його камінням. Мученицька кончина святителя Якова сталася близько 63 року.
  Святий апостол Яків написав Божественну літургію, яка лягла в основу літургій, складених святителями Василієм Великим і Іоанном Златоустом. Церква зберегла Послання апостола, яке під його ім'ям включено до книги Священного Писання Нового Завіту. У 1853 році Олександрійський Патріарх Ієрофей надіслав у Москву частинку мощей святого апостола Якова.
Прочитано 580 разів