П'ятниця, 10 листопада 2017 00:00

Архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Чин освячення храму в смт. Буки

  10 листопада 2017 року, в день пам'яті святої великомучениці Параскеви П'ятниці, відбулася довгоочікувана подія – Керуючий єпархією Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський, звершив Велике освячення Свято-Успенського храму смт. Буки Маньківського району.

 
У звершенні чину освячення храму і Божественної літургії Його Високопреосвященству співслужили благочинний Маньківського округу прот. Василій Славіта, настоятель храму та запрошене духовенство.

 
Через священнодійства чину Великого освячення, що здійснюються Архиєреєм, новозбудований храм отримує особливу благодать Божу. Спочатку відбуваються дії з головним предметом вівтаря - престолом. Після затвердження на стовпах престольної дошки, що прибивається чотирма кованими цвяхами (по числу цвяхів при розп'ятті Іісуса Христа на Хресті), Архіпастир помазує новозведений престол Святим Миром. Потім кропить святою водою і одягаються священні облачення на престол і жертовник. Стіни храму також помазуються Святим Миром і окропляються святою водою.

 
У молитвах чину освячення Архієрей від імені всієї Церкви просить у Бога дар благодаті Святого Духа на новозбудований храм і благословення всім, хто буде в ньому звершувати служби і молитися: "Владыко, Господи Боже наш, упование всех концев земли, услыши нас грешных, молящихся тебе и ниспосли Пресвятаго Твоего и покланяемаго и всесильного Духа и освяти храм сей и жертвенник сей и исполни его света присносущнаго, избери его в жилище Твое, сотвори его место селения славы Твоея, украси его Божественными Твоими и премирными дарованьми; устави его пристанище обуреваемых, врачевство страстей, прибежище немощных, бесов прогонение: во еже быти очесам Твоим отверстым на него день и нощь и ушесам твоим внемлющим в молитву со страхом Твоим и благоговенством в него приходящих и призывающих всечестное и покланяемое имя Твое: да елика воспросят у Тебе и Ты услышиши на Небеси горе и сотвориши милость и милостив будеши: сохрани его даже до скончания века непоколебима..."(З молитви чину освячення).

 
На малому вході з благословіння Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, Високопреосвященніший Владика удостоїв настоятеля храму ієрея Валерія Луценка чергової церковної нагороди – сану протоієрея.

 
За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир в Україні.

 
Після відпусту Літургії архієпископ Пантелеімон звернувся до духовенства та мирян зі словами привітання та духовного повчання.

 
Благодійників, які виявили старанність при будівництві і підготовці храму до Великого освячення, було нагороджено орденами та архієрейськими грамотами, після чого Владика преподав усім присутнім святительське благословення.
Прочитано 788 разів