Вівторок, 21 листопада 2017 00:00

Архіпастирський візит до Свято-Михайлівського храму смт. Лисянки

   21 листопада 2017 року, в день Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних безплотних Сил, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон відвідав з архіпастирським візитом Свято-Михайлівський храм смт. Лисянки, де, у співслужінні благочинного Лисянського округу, настоятеля храму прот. Іллі Кузьменка та запрошеного духовенства, звершив Божественну літургію.
 
  За богослужінням молився Голова Черкаської обласної ради Вельбівець О.І.
 
  Після відпусту Літургії архієпископ Пантелеімон звернувся до духовенства та мирян зі словами привітання та духовного повчання.
 
 
Цього дня Православна Церква святкує Собор Архистратига Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних

   Святі Ангели мешкають на Небі, у невидимому світі, тобто духовному. Там вічний Престол Всевишнього, оточений усіма Силами Небесними, які осяяні Його світлом. Почитання святих Ангелів у Церкві Божій настільки ж давнє, як і сама Церква. Воно не припиняється, починаючи з перших часів існування світу.
   У Старому Завіті пророк Мойсей отримав від Бога заповіді, і в той самий час прийняв від Нього наказ поставити в скинії, тобто в стародавньому переносному храмі, золоті зображення Херувимів. В образі ангелів багаторазово був Сам Бог. Явління святих ангелів завжди збуджували в людях високе благоговіння, і місця цих явлінь були священними.
   У Святій Апостольській Церкві безперервно відбувається закликання святих ангелів і іх гідно шанують. Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безтілесних встановлено на початку четвертого століття на Помісному Лаодикійському Соборі, який відбувся за кілька років до Першого Вселенського Собору.
   Лаодікійський Собор тридцять п'ятим правилом засудив і відмовився від єретичного поклоніння ангелам, як творцям і правителям світу і встановив православне їх шанування. Ангельські чини поділяються на три ієрархії - вищу, середню і нижчу. Кожну ієрархію становлять три чини.
Прочитано 1260 разів