Неділя, 26 квітня 2009 00:00

КИЇВ. До України прибули мощі Святителя і Чудотворця Спиридона Триміфунтського

У неділю, 26 квітня, до столиці України прибули мощі одного з найбільш шанованих святих Православного світу – Святителя і Чудотворця Спиридона Триміфунтського.

У аеропорт «Бориспіль» святиня була доставлена делегацією Елладської Православної Церкви на чолі із митрополитом Керкірським, Пакським і Діапонтійських островів Нектарієм, яку у подорожі супроводжував намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел.

Привезення мощей святителя Спиридона відбулось із благословення Блаженнішого Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма II на прохання Блаженнішого Митрополита Володимира.

Після зустрічі у столичному аеропорті, мощі були доставлені до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, де святиню зустрів Предстоятель Української Православної Церкви, разом із архієпископом Овручським і Коростенським Віссаріоном, єпископами: Переяслав-Хмельницьким Олександром та Васильківським Пантелеімоном, сонмом столичного та монастирського духовенства, та тисячами боголюбивих віруючих із усіх куточків нашої держави.

Далі на площі перед Успенським собором був відслужений подячний молебень, після якого Архіпастир привітав гостей з Греції. У своєму слові, спрямованому в першу чергу митрополиту Нектарію, Первосвятитель сказав:

«Ми сердечно дякуємо Вам за ту радість, яку Ви зробили нам, привезши сьогодні десницю святого Спиридона. Просимо Ваших молитов за наш народ, за нашу святу Церкву і за весь православний світ, щоб він у мирі, злагоді, любові славив Воскресшого Христа та наслідував би Вічну Пасху».

Звернушись із відповідним словом, Владика Нектарій спочатку привітав усіх присутніх вічно живими словами «Христос Воскрес!». Продовжуючи свою промову, він наголосив:

«Серце моє переповнюється радістю, що ми приїхали сьогодні до України, до Києво-Печерської Лаври і дуже радий сьогодні, що маю зустріч із Вами, Ваше Блаженство, із архіпастирями, духовенством, а також радий бачити вас, боголюбивий народе. Святі нашої Церкви є символом єдності нашої, ми є Тіло Христове і Голова цього Тіла є Христос. І святитель Спиридон Триміфунтський не є лише грецьким святим, він охороняє і всіх вас, і всіх православних християн, він є загальним, вселенським святим».

Далі Блаженніший Владика молитовно вклонився чесним мощам святителя Спиридона, після чого до святині приклались кілька сотень українських діточок з обмеженими фізичними можливостями, діти-сироти та діти з творчих колективів, які цього дня завітали на Благодійне свято «Дітвора у Лаврі».

Насамкінець, духовенство та віруючі разом із ковчегом з десницею святого Спиридона Триміфунтського та його іконописним зображенням пройшли хресним ходом до території Ближніх Печер, де були занесені у Хрестовоздвиженський храм, у якому святиня буде перебувати наступні кілька днів і до якої зможуть прикластись усі бажаючі.

Детальніше із графіком перебування мощей Святителя і Чудотворця Спиридона Триміфунтського можна ознайомитись тут.

Максим Сидоренко

фото Максима Брусніки

http://orthodox.org.ua/uk/aktualne/2009/04/26/4892.html

Прочитано 675 разів