Середа, 06 травня 2009 00:00

КОЧЕРЖИНЦІ. Пам’ять св. вмч. Георгія Побідоносця відсвяткували у Свято-Георгіївському монастирі с. Кочержинці Уманського району

В день свята обитель відзначила своє сторіччя.

Більше півтори тисячі мирян, численне духовенство єпархії прибули до монастиря для того, щоб разом із сестрами обителі вшанувати пам’ять святого великомученика Георгія та розділити духвону радість насельниць з нагоди 100-річчя монастиря.

Монастир Святого великомученика Георгія Побідоносця був заснований на початку ХХ століття як чоловіча обитель. Наприкінці 20-х років монастир зруйнувала богоборницька більшовицька влада. Ченців розігнали, будівлі - спалили. Поступово місце молитовного подвигу монахів заростало бур’янами і тільки в пам’яті жителів довколишніх сіл береглися світлі спомини про монастир.

Відродження монастиря почалося з 1997 року за ініціативи тодішнього благочинного Уманського округу Черкаської єпархії протоієрея Іоанна Жигілія. Почавши з хресних ходів на день Святого великомученика Георгія, поступово вдалося відновити молитовне життя в обителі і організувати жіночий монастир.

Зараз в обителі мешкає біль десяти сестер. Під керівництвом ігумені Рафаїли (Горбань) вони моляться, працюють і відбудовують монастир. Щодня в обителі здійснюється Божественна літургія - Безкровна Жертва за увесь світ.

G.Pobedonocec_2

Прочитано 3701 разів