Четвер, 14 травня 2009 00:00

УМАНЬ. Уманчани вшанували мироточиві ікони

З 11 по 14 травня в уманському кафедральному Свято-Миколаївському соборі перебували ікони Божої Матері Іверська та Іісуса Христа. Ікони прибули до Умані із села Кіровка Калинівського району Вінницької області.

Доля цієї святині надзвичайно цікава. Свого часу, коли у Кіровці руйнували православний храм, благочестиві люди заховали у себе ікони з храму. Пройшов час, про збережену святиню забули. Однак раптом діти тих, хто зберіг ікони, помітили, що вони виділяють маслянисту рідину і специфічний запах - мироточать. Люди, збентежені подією, потайки уночі підкинули ікони місцевому священику, оскільки боялися осуду односельців.

Потрапивши до храму, ікони стали предметом шанування селян. Багато хто одержував зцілення. До Кіровки почали надходити прохання з різних куточків України привезти святиню для поклоніння.

Після цьогорічного Великодня ікони відвідали і Уманщину. Спершу вони побували у селях Баштечки і Бузівка Жашківського району, а тепер, на прохання Преосвященнішого єпископа Уманського і Звенигородського Пантелеімона та за благослвенням архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона, прибули до Умані.

Свято-Миколаївський кафедральний собор радо відчинив двері перед святими іконами, яки були пронесені до собору міським духовенством від центральної площі міста. Всі дні, поки ікони перебували у храмі, люди йшли і прикладалися до них, які на очах сотень людей мироточили і наповнювали собор чудесними пахощами.

Перед святими іконами практично не вмовкав молитовний спів, який для багатьох стане початком щоденного славословіння Господа та Його Пречистої Матері.

icon006 icon001 icon002 icon004 icon005 icon003

Прочитано 583 разів