Четвер, 30 листопада 2017 00:00

Архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон приймає участь у роботі Архієрейського Собору РПЦ в Москві

  29 листопада 2017 року, після завершення Божественної літургії і молебню перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського, в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила розпочав роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви. До роботи Собору запрошені всі правлячі та вікарні архієреї УПЦ. Також до участі в Архієрейському Соборі запрошені ієрархи, які перебувають на спокої, однак вони не мають права голосу щодо прийняття соборних рішень.
 
  Програма нинішнього Собору включає ювілейні урочистості, присвячені 100-річчю відновлення Патріаршества та інтронізації Патріарха Тихона, яка відбулася 4 грудня 1917 року, на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, в Успенському соборі Кремля.
 
   В ході Собору була прийнята Постанова про рішення його учасників. Серед іншого, архієреї мали судження стосовно життєдіяльності Української Православної Церкви.
 
  Зокрема, у сьомому пункті Постанови зазначається, що Собор вніс зміни до Статуту Руської Православної Церкви, підкресливши особливий статус Української Православної Церкви, керівний центр якої знаходиться в Києві.
 
  Одночасно учасники Освяченого Собору висловили глибоку стурбованість фактами захоплень храмів Української Православної Церкви, а також спробами її законодавчої та адміністративної дискримінації (п. 27).
 
  Собор закликав церковну повноту до ревної молитви за народ України і духовного зміцнення всіх вірних чад канонічної Православної Церкви України, а також звернувся до світової спільноти сприяти відновленню міцного і справедливого миру на землі України (п. 27). Архієреї наголосили на заклику, висловленому у Гаванській декларації 2016 року, до всіх суспільних сил України (п. 43), «працювати для досягнення суспільної злагоди, утримуватися від участі в протиборстві і не підтримувати подальший розвиток конфлікту».
 
  Окремої уваги було приділено питанню визволення військовополонених. Собор схвалив зусилля Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія зі звільнення військових і закликав до молитви про визволення полонених (п. 27).
 
  Також члени Собору не оминули увагою проблему електронної ідентифікації особистості, обліку та обробки персональних даних. Архієреї закликали владу дотримуватися принципу добровільності та альтернативи при присвоєнні будь-яких ідентифікаторів (п.34).
 
 Торкаючись теми духовної освіти, архієреї схвалили прагнення до поступового отримання духовними навчальними закладами державної акредитації. Враховуючи це, Архієрейський Собор високо оцінює положення українського законодавства, що надають можливість присудження в області теології вчених ступенів, визнаних державою. Також позитивно були оцінені державні законодавчі ініціативи, спрямовані на розширення можливості викладання основ та історії релігійних традицій в світських навчальних закладах (п. 33).
 
За матеріалами сайту orthodox.org.ua та сайту patriarchia.ru
Прочитано 640 разів