Неділя, 07 січня 2018 00:00

Різдво Господа нашого Іісуса Христа

  Сьогодні в храмі народження Богомладенця Христа зустрічає набагато більша кількість людей, ніж дві тисячі років тому. І убогий хлів змінився благоліпністю церковного оздоблення. Але незважаючи на це загальне очікування зустрічі, навіть в цей день у кожного вона трапляється індивідуально - в яслах власного серця.
 
  Божественну літургію в день Різдва Христового в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані очолив Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон. Архієрею співслужило духовенство храму.
 
  На малому вході з благословіння Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, Високопреосвященніший Владика удостоїв чергових церковних нагород кліриків кафедрального собору: протоієрея Миколая Грабченка права носіння митри, ієрея Георгія Більчука возведенням у сан протоієрея, а протодиякона Віталія Островського права носіння камилавки.
 
  Наповнена особливими урочистими і милозвучними піснями, Різдвяна служба пролетіла як одна мить. Багаторазово, на різні наспіви, духовенством, хором і всім народом оспівувався тропар нинішнього великого свята: "Рождество Твое Христе Боже наш, возсия мирови свет разума: в нем бо звездам служащии, звездою учахуся, Тебе кланятися Солнцу правды, и Тебе ведети с высоты Востока: Господи слава Тебе".
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир та спокій в Україні.

 
Чимало присутніх за богослужінням вірян причастилися Святих Христових Таїн.

  Після відпусту Літургії архієпископ Пантелеімон зачитав Різдвяне послання
Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, звернувся до пастви зі словами привітання, після чого біля ікони свята було звершено славлення.
Прочитано 674 разів
Галерея зображень