П'ятниця, 19 січня 2018 00:00

Свято Хрещення Господнього. Божественна літургія та Велике освячення води

  19 січня, в день свята Хрещення Господнього Свято-Миколаївський кафедральний собор був переповнений молільниками. Незважаючи на складні погодні умови в місті, потік віруючих не припинявся протягом всього дня - уманчани молилися за ранньою і пізньою Божественними літургіями та набирали освячену воду.

  Серцевиною свята стала пізня Божественна літургія, служіння якої очолив архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон у співслужінні кліриків кафедрального собору.

 Після закінчення Літургії архієпископ Пантелеімон разом із духовенством звершив Велике освячення води. Чин Хрещенського водосвяття називається Великим через особливі
​​урочистості богослужіння, перейнятого спогадом Хрещення Господнього.

 Потім протодиякон виголосив єктенію, в якій підносилися численні прохання до Бога про освячення води. Після закінчення єктенії Владика привселюдно тричі виголосив: "Велий еси, Господи, и чудна дела Твоя, и ниедино же слово довольно будет к пению чудес Твоих!" і далі всю молитву на освячення води.

  
На завершення богослужіння архієпископ Пантелеімон звернувся до вірян зі словом привітання та окропив усіх присутніх освяченою водою.
 
Прочитано 649 разів