Субота, 10 березня 2018 00:00

Напередодні Хрестопоклонної неділі в кафедральному соборі звершено Всенічне бдіння

  10 березня 2018 року, напередодні Неділі третьої Великого посту, Хрестопоклонної, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Всенічне бдіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі.

   Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

 
Всенічне бдіння напередодні Хрестопоклонної Неділі має свої особливості: полієлей і читання Євангелія відбувається не в центрі храму, а у вівтарі, де на престолі покладено прикрашений живими квітами Хрест Господній.

 
Після Великого славослів'я архієпископ Пантелеімон звершив чин Винесення Хреста: після триразового кадіння Хреста, лежачого на престолі, Владика разом з духовенством виніс Хрест на середину храму, де він був покладений на приготовлений аналой.

 
Після триразового кадіння звершено поклоніння Хресту при співі духовенством короткої, але проникливої молитви: "Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе воскресіння Твоє славимо".

 
Потім, при співі стихір Чесному Хресту Господньому, було звершено помазання вірян освяченим єлеєм.

 
Хрест буде перебувати посеред храму до п'ятниці цієї седмиці.


 
Чин Винесення Хреста з вівтаря храму і поклоніння Йому відбувається в Хрестопоклону Неділю для того, щоб нагадати віруючим про Хресні страждання Спасителя і через це зміцнити їх сили в проходженні Великого посту.

Прочитано 611 разів