Четвер, 05 квітня 2018 00:00

"Вечери Твоея тайныя днесь, Сыне Божий, причастника мя приими..."

  Тайна Вечеря - центр всього християнського богослужіння. "Це чиніть на спомин про Мене!" - заповідав Христос (Лк. 22, 29). Кожна Літургія - це участь віруючих в Тайній Вечері Христовій. У день її встановлення всі християни неодмінно намагаються бути причасниками Святих Тайн.

  5 квітня, у Великий Четвер, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань. Архієрею співслужило духовенство храму.

  
За богослужінням майже всі присутні у храмі причастилися Святих Христових Таїн.

 
У цей день згадуються чотири найважливіші події з життя Христа Спасителя: Тайна Вечеря, на якій Господь встановив новозавітне таїнство святої Євхаристії; обмивання ніг учням в знак глибокого смирення і любові до них; молитва в саду Гефсиманському і зрада Іісуса Христа Іудою на страждання і смерть.

 
Замість звичайної Херувимської пісні, причастного вірша і під час причастя народу співається піснеспів, в якому міститься викриття Іуди і сповідування розсудливого розбійника: "Вечери Твоея тайныя днесь, Сыне Божий, причастника мя прими: не бо врагом Твоим тайну повем, ни лобзания Ти дам, яко Иуда, но яко разбойник исповедаю Тя: помяни мя, Господи, во Царствии Твоем".

  
Цей четвер в народі називається також "чистим" не стільки від того, що в будинку до цього дня все повинно бути чисто і прибрано, але ще більш тому, що в Таїнствах Сповіді та Причастя очищаються душа і тіло християнина.


  
  Тропар дня: "Егда славнии ученицы на умовении вечери просвещахуся , тогда Иуда злочестивый, сребролюбием недуговав, омрачашеся и беззаконным судиям Тебе, Праведнаго Судию, предает. Виждь, имений рачителю, сих ради удавление употребивша: бежи несытыя души, Учителю таковая дерзнувшия. Иже о всех Благий, Господи, слава Тебе".Прочитано 1191 разів