Версія для друку
Субота, 07 квітня 2018 00:00

У Велику Суботу архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію по чину святителя Василія Великого

  Сьогодні літургійно збіглися Велика Субота і день, коли архангел Гавриїл приніс Діві Марії новину про майбутнє народження від Неї Спасителя світу. Ця звістка вже приховує в собі передчуття смерті. Але напередодні Воскресіння Христа слова про Його народження і перемогу над ворогом наповнюють душу хвилюючою надією на життя.

  Ранкове богослужіння Великої Суботи в Свято-Миколаївському кафедральному соборі розпочалося з читання Часів і Чину зображальних. Вечірню в з'єднанні з Літургією по чину святителя Василія Великого звершив архієпископ Пантелеімон у співслужінні соборного духовенства.
 
  У богослужбових текстах вже явно йдеться про воскресіння Христа - в пареміях зачитуються старозавітні пророцтва і прообрази воскресіння, а в євангельському читанні прямо сповіщається про явління Ангела, що відвалив камінь від вже порожнього гробу.
 
  За Літургією було прочитано молитву про дарування миру Святій Землі і граду Єрусалиму, а після заамвонної молитви звершено благословення хлібів і вина.
Прочитано 983 разів
Галерея зображень