Неділя, 08 квітня 2018 00:00

Світле Христове Воскресіння

  У ніч світлого Христового Воскресіння архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Пасхальне богослужіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі. Його Високопреосвященству співслужило соборне духовенство.

 
Перед початком Пасхальної Утрені був звершений хресний хід навколо храму, що символізував хід жінок-мироносиць до гробу Христа Спасителя.

 
Після закінчення утрені Владика Пантелеімон очолив Божественну літургію святителя Іоанна Златоуста по Пасхальному чину. На початку Літургії хор співав вибрані вірші з псалмів, що містять пророцтва про Воскресіння Христа. Зібрані воєдино, ці вірші називаються антифонами і поділяються малими єктеніями.

 
Після заамвонної молитви була прочитана молитва на освячення артосу. Під час Хресного ходу, що здійснюється щодня на Світлій седмиці, артос обносять навколо храму. У Світлу суботу, після прочитання молитви і роздроблення, артос роздається всім присутнім в храмі.

 
Також, на завершення богослужіння, були прочитані молитви на благословення куштування після посту мяса, сиру, яєць та іншої скоромної їжі.
Прочитано 1140 разів