Неділя, 06 травня 2018 00:00

Божественна літургія у Свято-Георгіївському жіночому монастирі с. Кочержинці

  У євангельському читанні Неділі 5-ї після Пасхи розповідається як Господь наш Іісус Христос, на шляху з Єрусалиму до Галілеї, проходив через Самарію і зупинився біля криниці, яку праотець Іаків дав своєму синові Йосипу. Самаряни жили у ворожнечі і презирстві до іудеїв, а ті, в свою чергу, вважали самих самарян гірше язичників і не спілкувалися з ними. Господь прийшов на цю землю, щоб Своїм Словом і вченням про спасіння зруйнувати ворожнечу і дарувати мир.

  Наслідуючи Христа, ми повинні приводити людей до тієї "живої води", яку дав Спаситель спраглим істини. Всім, хто приходить у наші храми, ми повинні надавати доброзичливість і привітність, а не зневагу і зайву строгість, звичайно, стежачи за дотриманням церковних порядків і правил.

  Бесіда Христа з самарянкою - чудовий приклад навернення. Нам треба вчитися у Христа так говорити про віру, щоб той, хто її не має, після зустрічі з нами звернувся, подібно самарянки, і побіг розповідати про зустріч з істиною.

  6 травня, в день, коли відбувається богослужіння п'ятої Неділі, православний світ також прославляє і великого святого - великомученика Георгія Побідоносця, який постраждав за Христа в далекому третьому столітті. Його безмежна мужність і духовна перемога над мучителями принесли святому славу великомученика. Його шанування поширилося по всьому християнському світу. Днів шанування святого багато, але основний 6 травня - день його праведної мученицької кончини.

 
Цього сонячного недільного ранку архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію у Свято-Георгіївському жіночому монастирі с. Кочержинці Уманського району. Владиці співслужили секретар єпархіального управління прот. Вадим Паєвський, клірики монастиря та гості обителі у священному сані.
  По закінченні Літургії було звершено хресний хід довкола обителі, після чого Архієрей привітав настоятельку монастиря ігуменю Рафаїлу (Горбань) з престольним святом та звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді.
Прочитано 656 разів