Неділя, 08 липня 2018 00:00

Богослужіння Неділі 6-ї після П’ятидесятниці

  8 липня 2018 року, в Неділю 6-у після П’ятидесятниці, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умань.

  Високопреосвященнішому Владиці за Божественною літургією співслужили клірики собору. 
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.
 
  Після закінчення Літургії до численних віруючих зі словами проповіді звернувся прот. Анатолій Чернишенко.
 
 
Цього дня Православна Церква вшановує пам'ять благовірних князя Петра і княгині Февронії
 
  Князь Петро був другим сином Муромського князя Юрія Володимировича. Він посів батьківський престол у 1203 році.
  Коли в молодості Петро захворів проказою, від якої ніяк не міг вилікуватися, він у сні побачив видіння, що його може зцілити благочестива діва Февронія, дочка бджоляра із села Рязанської губернії. За нею відразу ж відправили гінців і незабаром вона була приведена до князя. Коли святий Петро її побачив, то так полюбив за її благочестя, мудрість і доброту, що пообіцяв одружитися з нею після свого одужання.
  Незабаром хвороба пройшла - Февронія вилікувала князя і вийшла за нього заміж. Святе подружжя було прикладом сімейної любові й благочестя. Вони пронесли любов один до одного через усі випробування.
  Бояри виганяли їх з міста, через те, що не захотіли мати княгиню не з знатного роду, але незабаром самі просили святе подружжя повернутися на княжий престол.
  Святі Петро та Февронія прославилися побожністю і милосердям. Померли вони в один день і годину 25 червня 1228 року, прийнявши перед цим чернечий постриг з іменами Давид і Єфросинія. Тіла святих були покладені в одному гробі.
  Святі Петро та Февронія є зразком християнського шлюбу. Своїми молитвами вони благословляють вступаючих у шлюб.

Прочитано 418 разів