Неділя, 12 серпня 2018 00:00

Божественна літургія в Свято-Покровському храмі с. Юрківка

  12 серпня 2018 року, в Неділю 11-у після П’ятидесятниці, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Покровському храмі с. Юрківка Звенигородського району.
 
  В красивій сільській церкві зібралось чимало вірян, котрі разом із духовенством піднесли сугубу молитву за мир в Україні.
 
  Високопреосвященнішому Владиці за Божественною літургією співслужили благочинний Звенигородського округу прот. Іоан Лупак, благочинний Ладижинського округу прот. Георгій Орос, настоятель храму прот. Андрій Дубровець та запрошене духовенство.
 
  Перед початком богослужіння Архіпастир звершив освячення настінного розпису храму.
  
  Після закінчення Літургії до численних віруючих зі словами проповіді звернувся отець-благочинний.
 
 
Цього дня Православна Церква вшановує пам'ять святого мученика Іоанна Воїна

  Святий Іоанн, за походженням слов'янин, служив у війську імператора Юліана Відступника. Юліан, рідний племінник імператора Костянтина Великого, царював з 361 до 363 року. Відступником він називається тому, що, будучи з дитинства християнином, по вступі на престол відрікся від християнської віри і став ревним язичником. Бажаючи послабити християнство і відновити в римській імперії падавше язичництво, він вживав проти християн спершу хитрі заходи, а потім перейшов до заходів насильства.
  Святий Іоанн, хоча зовні здавався виконавцем нечестивого справи, дорученої імператором, насправді таємно надавав християнам чималу допомогу. Будучи сам християнином, він переховував одновірців, допомагав їм грошима, їжею і одягом, а християн, ув'язнених у темниці, відвідував і втішав словом любові, співчуття і схвалення.
  Дізнавшись про це, Юліан наказав привести Іоанна до Константинополя на суд. Святого довго катували і мучили, але не могли зломити його і на закінчення кинули в темницю, де він пробув до смерті імператора.
  Отримавши свободу, святий Іоанн до глибокої старості продовжував вести праведне життя в молитві та пості, відвідуючи хворих і втішаючи скорботних. Провівши життя свою так Богоугодно, він відійшов до Господа і був похований на тому місці в Константинополі, де ховали подорожніх.
  Святому Іоанну моляться за ув'язнених, а також він викриває злодійство та допомагає знаходити втрачене і викрадене.

Прочитано 674 разів