Неділя, 04 листопада 2018 00:00

Божественна літургія в Свято-Покровському храмі с. Бузівка

  4 листопада 2018 року, в Неділю 23-ю після П’ятидесятниці та святкування Казанської ікони Божої Матері, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон відвідав з архіпастирським візитом Свято-Покровський храм села Бузівка Жашківського району.

  За Божественною літургією Владиці співслужили благочинний Жашківського округу та настоятель храму прот. Василій Любківський і запрошене духовенство.

  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.
 
  Після закінчення Літургії Владика привітав усіх зі святом, звернувся до присутніх зі словами проповіді та благословив усіх іконками.
 
 
Цього дня Православна Церква святкує пам'ять Казанської ікони Божої Матері
 
  У червні 1579 року місто Казань охопила страшна пожежа. Через деякий час дівчинці Матроні почала являтися Божа Мати з повелінням відшукати Свій образ на одному з попелищ. Після першого явління Богородиці дівчинці ніхто не повірив, проте Матір Божа являлася Матроні ще і ще. Лише після неодноразових наполегливих звернень мами дівчинки до місцевого єпископа почалися пошуки. У результаті, образ, загорнутий у сукно, був знайдений на одному з попелищ.
  На місці віднайдення ікони за указом царя був побудований Богородицький дівочий монастир.
  Перед Казанською іконою Божої Матері люди неодноразово молилися про захист від нападу ворогів. З такою молитвою і чудовою допомогою Богородиці пов'язують звільнення Москви від поляків у 1612 році, перемогу під Полтавою у 1709 році, а також перемогу у війні з Наполеоном у 1812 році.
Прочитано 794 разів