Субота, 10 листопада 2018 00:00

Свята великомученице Параскево, моли Бога за нас!

  10 листопада 2018 року, в день пам'яті святої великомучениці Параскеви П'ятниці, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Параскевинському храмі села Собківка.

  Архієрею за Божественною літургією співслужили благочинний
Ладижинського округу прот. Георгій Орос, настоятель храму ієр. Сергій Бас та запрошене духовенство.


  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

  Після закінчення Літургії було звершено хресний хід навколо храму, після чого Владика привітав всіх присутніх зі святом та звернувся до численних віруючих з архіпастирським словом.

 
Цього дня православні християни святкують пам'ять великомучениці Параскеви П'ятниці
 
  Свята мучениця Параскева, яку називають П'ятницею, жила в третьому столітті в Іконії в багатій і благочестивій сім'ї.
  Батьки святої особливо виділяли день страждань Господніх - п'ятницю, тому і назвали доньку, яка народилася в цей день, Параскевою, що в перекладі з грецької і означає - П'ятниця.
  Юна Параскева дала обітницю безшлюбності, тому що захотіла присвятити все своє життя Богу і для просвіти язичників світлом віри Христової.
  За сповідання православної віри озлоблені язичники схопили її і привели до міського правителя. Тут їй запропонували принести жертву язичницькому ідолу, але преподобна дала рішучу відмову.
  За це вона терпіла великі муки: прив'язавши до дерева, її тіло мучили залізними цвяхами. Потім, всю поранену до кісток, святу кинули в темницю. Бог не залишив святу страждальницю і чудесно зцілив її понівечене тіло. Кати незважаючи на чудо зцілення, яке сталося на їхніх очах, продовжували мучити Параскеву і, нарешті, відтяли їй голову.
  Свята Параскева П'ятниця завжди користувалася в православного народу особливою любов'ю і шануванням. Ікони святої мучениці охороняють сімейне благополуччя і щастя.
  За церковним віруванням, свята Параскева - покровителька полів і худоби. Тому в день її пам'яті прийнято приносити до церкви для освячення плоди, які потім зберігаються як святиня до наступного року. Крім того, святій Параскеві моляться про збереження худоби. Свята Параскева - цілителька людей від самих тяжких душевних і тілесних хвороб.
Прочитано 328 разів