Неділя, 16 грудня 2018 00:00

Керуючий єпархією звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському кафедральному соборі

  16 грудня 2018 року, в Неділю 29-ту після П'ятидесятниці, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умані.
 
   Його Високопреосвященству співслужили прот. Анатолій Чернишенко, прот. Олександр Самотуга, прот. Георгій Більчук та протд. Петро Вірста.
 
   За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир та спокій в Україні.
 
  Після відпусту Літургії Архіпастир звернувся до духовенства та мирян зі словами привітання та духовного повчання.

Цього дня православні християни молитовно вшановують пам'ять преподобного Савви Сторожевського

  Преподобний Савва Сторожевський, Звенигородський чудотворець, дуже молодим прийшов в обитель преподобного Сергія Радонезького і прийняв від нього постриг у чернецтво. Він був одним з перших учнів і помічників преподобного. Під керівництвом цього наставника преподобний Савва навчився багатьом християнським чеснотам Святий харчувався тільки рослинною їжею, носив грубий одяг і спав на підлозі.
  Подвижницьке життя преподобного Савви здобуло йому загальну любов. Незабаром він був поставлений у сан священика і призначений преподобним Сергієм духівником братії.
  У 1392 році братія Троїцького монастиря обрали преподобного Савву своїм ігуменом. Протягом шести років преподобний Савва ніс цей послух. Князь Юрій Дмитрович Звенигородський вибрав преподобного Савву своїм духівником. На його прохання преподобний заснував біля Звенигорода нову обитель.
  Святий прагнув до самоти і тому пішов на пустинне місце - гору Сторожевську. Там він побудував дерев'яний храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці і малу келію для себе. У 1399 році преподобний заснував на Сторожевскій горі монастир і з батьківською любов'ю приймав усіх, хто приходив до нього. За високе добродійне життя Господь прославив преподобного даром прозорливості.
  Святий помер у глибокій старості в грудні 1406 року. Його нетлінне тіло було відкрито 19 січня 1652 року. Багато хворих людей отримували зцілення від мощей преподобного.
Прочитано 378 разів