Вівторок, 25 грудня 2018 00:00

Архіпастирський візит до Свято-Покровського храму с. Летичівка

  25 грудня 2018 року, в Свято-Покровському храмі с. Летичівка Монастирищенського району зібралося чимало вірян, щоб молитовно відзначити пам'ять святителя Спиридона Триміфунтського та стати свідками освячення престолу.
 
  Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський, у співслужінні настоятеля храму, благочинного Монастирищенського округу прот. Димитрія Любківського, благочинного Жашківського округу прот. Василія Любківського, благочинного Маньківського округу прот. Василія Славіти та запрошеного духовенства.
  
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.
 
 По завершенні Літургії було проголошено уставні многоліття, після чого Владика Пантелеімон звернувся до присутніх зі словами проповіді та благословив усіх іконками.

Цього дня Православна Церква вшановує пам'ять святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського

  Святитель Спиридон Триміфунтський народився в кінці третього століття на острові Кіпр. Про його життя збереглося мало відомостей. Відомо, що він був пастухом, у якого була дружина і діти. Всі свої кошти він віддав на потреби бідних і подорожніх. За це Господь нагородив його даром чудотворення: він зціляв невиліковно хворих і виганяв бісів.
  Після смерті дружини, у царювання імператора Костянтина Великого, його обрали єпископом міста Триміфунта. У сані єпископа святитель не змінив свого способу життя, насиченого милосердям і добрими справами.
  За свідченням церковних істориків, святитель Спиридон в 325 році брав участь у діяннях I Вселенського Собору. На Соборі святитель вступив у суперечку з грецьким філософом, який захищав єресь аріан. Проста мова святителя Спиридона показала слабкість і неспроможність людської мудрості перед Мудрістю Бога. У результаті бесіди противник християнства став його ревним захисником і прийняв святе хрещення.
  На тому самому Соборі святитель Спиридон наочно навів доказ Єдності Святої Трійці, чим присоромив єретиків. Він взяв у руки цеглину і міцно стиснув її: миттєво з неї вийшов вогонь, потекла вода, а глина залишилася в руках чудотворця, що символізувало три особи Святої Трійці.
  Святитель з великою любов'ю піклувався про свою паству. Одного разу до нього прийшла жінка з мертвою дитиною на руках, благаючи про допомогу святого. Помолившись, він повернув дитину до життя. Вражена мати впала мертвою, але молитва угодника Божого повернула до життя і матір.
  Відомий інший випадок: коли настав час Великого посту в будинок святителя Спиридона постукав подорожній. Бачачи, що він дуже втомився з дороги, святий сказав дочці: «Обмий ноги цьому чоловікові, і запропонуй йому поїсти». Але з урахуванням посту не було зроблено потрібних запасів, тому, що святитель їв тільки в певні дні, а в інші відмовлявся від їжі. Тому донька відповіла, що в будинку немає ні хліба, ні муки. Тоді святий Спиридон вибачився перед гостем і наказав дочці підсмажити солоне свиняче м'ясо, яке було в коморі. Потім, він посадив за стіл мандрівника і взявся за їжу, переконуючи його приєднатися. Коли останній почав відмовлятися, називаючи себе християнином, то святий відповів, що тим більше не варто відмовлятися, оскільки для Бога все чисто і без вад.
  Святитель Спиридон прожив довге життя і помер близько 348 року. Мощі святого лежать на острові Корфу в храмі, який освячений на честь нього ж. А правиця святителя Спиридона знаходиться в Римі.
Прочитано 468 разів