Версія для друку
Неділя, 21 квітня 2019 00:00

"Величаем Тя, Живодавче Христе, осанна в вышних и мы Тебе вопием..."

   21 квітня 2019 року, у день свята Входу Господнього в Єрусалим, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань. Архієрею співслужило духовенство храму.  
 
   За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.
 
  По закінченні Божественної літургії митрополит Пантелеімон звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому розкрив суть євангельської події сьогоднішнього свята, після чого окропив святою водою численних парафіян, які принесли з собою гілки верби.
 
  Також Владика привітав о. Анатолія Чернишенка, який нещодавно відсвяткував своє 65-річчя, з цією знаменною датою та за заслуги перед Українською Православною Церквою нагородив його орденом «Святителя Димитрія Ростовського».
 
 
   Вхід Господній в Єрусалим - християнське свято, яке відзначається в неділю за тиждень до Великодня. Про цю подію розповідають у своїх Євангеліях всі чотири євангелісти - Матвій, Марк, Лука та Іоанн.
   У євреїв був звичай: царі і переможці в'їжджали до Єрусалиму на конях або ослах, і народ урочистими вигуками, з пальмовими гілками в руках зустрічав їх. Виконуючи пророцтва Старого Завіту, Христос саме таким урочистим чином в'їжджав в Єрусалим, але не як Цар земний або переможець у війні, а як Цар, Царство Якого не від світу цього, як Переможець гріха і смерті.
  Це царське прославляння Христа перед Його смертю Церква згадує для свідчення, що страждання Спасителя були вільними.
   На Русі це свято давно називається Вербною неділею. Назва походить від того, що на це свято віруючі приходять з гілками, як правило, вербових рослин – верби чи інших дерев, які першими розпускаються навесні, в ознаменування тих гілок, які різали іудеї, що зустрічали Іісуса в Єрусалимі. Звичайно, на півдні використовують квіти і гілки інших дерев, як правило, пальм. На Русі, де таких дерев немає і, де першою розпускається верба, з давніх часів стали використовувати її гілки, тому і саме свято стало називатися Вербною неділею.
Прочитано 491 разів
Галерея зображень