Середа, 22 травня 2019 00:00

Кафедральний собор відзначив престольне свято

  22 травня головний храм Уманської єпархії відзначив своє престольне свято. Збудований на місці старого дерев’яного Миколаївського храму, який згорів на початку ХІХ ст., Свято-Миколаївський собор на сьогоднішній день є найстарішим православним храмом в Умані. Щороку на день преставлення святителя Мирлікійського Миколая та в день перенесення мощів святого з Мир Лікійських до Барі священнослужителі та парафіяни собору звершують богослужіння на честь святого, котрого шанує весь світ.

  Божественну літургію звершив настоятель собору, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, у співслужінні духівника єпархії прот. Анатолія Чернишенка, благочинного Ладижинського округу прот. Георгія Ороса, кліриків храму та духовенства міста.

  За богослужінням була піднесено сугубу молитву за мир і спокій в Україні та єдність Православної Церкви.

  Духовна піднесеність, яка цього дня панувала у храмі, знайшла відлуння у вітальних та подячних архіпастирських словах в кінці богослужіння. Після традиційного для престольних свят хресного ходу навколо храму, митрополит Пантелеімон звернувся до всіх присутніх зі словом проповіді, в якій розповів про головні моменти праведного життя та віри святителя Миколая, пам´ять якого Церква звершує у цей день. Владика відмітив особливі риси, котрі характеризують святительську проповідь цього угодника Божого, серед яких невичерпна любов до Господа, нелицемірна любов до людей і, водночас, ревність по вірі та викриття тих, хто приносив шкоду чистоті правильного віровчення та загалом церковному життю.

Прочитано 425 разів