Неділя, 26 травня 2019 00:00

Божественна літургія у Свято-Димитріївському храмі м. Тальне

  У євангельському читанні Неділі 5-ї після Пасхи розповідається як Господь наш Іісус Христос, на шляху з Єрусалиму до Галілеї, проходив через Самарію і зупинився біля криниці, яку праотець Іаків дав своєму синові Йосипу. Самаряни жили у ворожнечі і презирстві до іудеїв, а ті, в свою чергу, вважали самих самарян гірше язичників і не спілкувалися з ними. Господь прийшов на цю землю, щоб Своїм Словом і вченням про спасіння зруйнувати ворожнечу і дарувати мир.

  Наслідуючи Христа, ми повинні приводити людей до тієї "живої води", яку дав Спаситель спраглим істини. Всім, хто приходить у наші храми, ми повинні надавати доброзичливість і привітність, а не зневагу і зайву строгість, звичайно, стежачи за дотриманням церковних порядків і правил.

  Бесіда Христа з самарянкою - чудовий приклад навернення. Нам треба вчитися у Христа так говорити про віру, щоб той, хто її не має, після зустрічі з нами звернувся, подібно самарянки, і побіг розповідати про зустріч з істиною.
 

  26 травня 2019 року, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Димитріївському храмі м. Тальне.

   Його Високопреосвященству співслужили благочинний Тальнівського округу прот. Сергій Бардецький, настоятель храму прот. Георгій Бардецький, прот. Георгій Більчук та протд. Петро Вірста.
 
   За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир та спокій в Україні.
 
  Після відпусту Літургії було звершено хресний хід навколо храму, після чого Архіпастир звернувся до духовенства та мирян зі словами привітання та духовного повчання.
Прочитано 317 разів