Понеділок, 19 серпня 2019 00:00

Преображення Господнє

  19 серпня Свята Православна Церква святкує одне з найвеличніших Двунадесятих Свят – Преображення Господа нашого Іісуса Христа. Свято встановлене на згадку події із земного життя Іісуса Христа – Преображення перед учнями Петром, Іаковом та Іоаном на горі Фавор. Ця подія описана у трьох Євангелістів: Матфея (17, 1-9), Марка (9, 2-9) та Луки (9, 28-36).
  Напередодні свята Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський звершив всенічне бдіння в кафедральному соборі міста Умані. Владиці співслужили клірики кафедрального собору.
   На великій вечірні була звершена літія і освячення хлібів.
  Після полієлею митрополит Пантелеімон помазав духовенство і прихожан освяченним єлеєм.
  По завершенні богослужіння Владика привітав всіх присутніх зі святом і преподав всім святительське благословіння.
  У світлий і радісний день Преображення Господнього Керуючий Уманською єпархією Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський, розділив радість молитовного Євхаристійного спілкування з кліриками та парафіянами Свято-Миколаївського кафедрального собору. У звершенні Божественної літургії Владиці співслужили клірики кафедрального собору.
  Чимало вірян причастилися Святих Христових Таїн.
 Після відпусту Літургії Архіпастир звернувся до віруючих зі словами привітання та духовного повчання. Закінчилося богослужіння освяченням винограду і фруктів нового врожаю.

Прочитано 597 разів